Розділи

Порівняння Apple Vision Pro та Oculus Quest 2: які VR-окуляри вибрати

Порівняння Apple Vision Pro та Oculus Quest 2: які VR-окуляри вибрати

Максим Дущак
17.04.2024
1 хв
28.10.2024
Теги:
Було
цікаво?
935 лайків
Кількість
перeглядів
4090 переглядів

 

Нещодавно у нас був дуже насичений день. Ми стрибали з парашутом, плавали з дельфінами та навіть побували на космічній станції.

 

І все це, щоб протестувати окуляри віртуальної реальності Apple Vision Pro та Oculus Quest 2. Вони зараз найпопулярніші, хоча сильно відрізняються за ціною. Вирішили з'ясувати, для яких завдань підходить кожна модель і в чому секрет їхньої популярності 👇

 

🎨 Комфорт використання

 

Apple Vision Pro та Oculus Quest 2 серйозно попрацювали над комфортом використання.

 

Завдяки м'яким накладкам та ремінцям з регулюванням, окуляри легко підлаштовуються під будь-яку форму голови. Oculus Quest 2 легше конкурента майже на 200 грамів (650 г проти 450 г), тому комфортніше відчувається при багатогодинному використанні.

Oculus мають вбудований акумулятор, а Apple Vision Pro винесли свою батарею за конструкцію, тому під час використання її потрібно тримати у кишені чи сумці. Це не дуже зручно.

Автономність у VR-окулярів практично однакова – близько 2-х годин. Точний час залежить від системних функцій, які використовуються.

 

🎮 Ігри та робота

 

Тут філософії брендів кардинально відрізняються.

 

Apple Vision Pro мають відразу два чіпи - Apple M2 та Apple R1. Вони спеціально заточені під обробку складної графіки, але головна фішка гарнітури – багатозадачність. Можна працювати одночасно в кількох програмах і безшовно між ними перемикатися. Apple має дуже класний ефект, коли на реальний простір накладаються віртуальні об'єкти – робочі вікна, ігрові персонажі, предмети. Це можливо завдяки вбудованим камерам.

А ось перевага Oculus Quest 2 однозначно в геймінгу. Meta інвестує величезні гроші у виробництво VR-ігор під свою гарнітуру. Більшість із них вже є у Steam VR. З цікавого: можна розтинати мечами музичні блоки, стрибати з парашутом, ухилиться від куль тощо.

Також розроблено багато віртуальних реальностей для спілкування з людьми з усього світу. Це можуть бути як звичайні кімнати, так і міста. Ви чуєте голос людини та бачите її віртуальний аватар.

Для Oculus Quest 2 та Apple Vision Pro передбачено мільйони гігабайт відеоконтенту. Це не просто картинка на плоскому екрані, а контент у форматі 360 градусів. Відчуття крутіші, ніж у кінотеатрі.

 

🏞️ Якість картинки

 

Можуть обидва, але Apple – краще.

 

Vision Pro має фірмові дисплеї Micro OLED для кожного ока з рекордною роздільною здатністю 3664x1920. Це робить гарнітуру справді проривною. Картинка чітка з природними кольорами та плавними рухами.

Oculus Quest 2 використовує стандартну LCD матрицю з роздільною здатністю 1920х1832. Вона теж дуже хороша, але трохи поступається Apple у чіткості. Кут огляду трохи менше – 100° проти 120°. В обох гарнітур картинка доповнюється об'ємним звучанням, яке підлаштовується під положення голови. Чудово відчувається де знаходиться джерело звуку і на якій відстані.

 

🏃‍♂️ Датчики відстеження

 

Обидві моделі вміють точно відстежувати положення та рух голови, а також жести руками.

 

Apple Vision Pro додатково відстежує рух очей, тому можна взаємодіяти з інтерфейсом, просто переглянувши потрібну область. При цьому міміка теж зчитується і відображається на віртуальному аватарі користувача.

А ось Oculus Quest 2 вміє стежити за зовнішнім оточенням. Це дозволяє визначити ігрову зону, щоб не стикатися з предметами побуту під час VR-сесії. У комплекті з Quest 2 йдуть контролери Touch із кнопками, які розширюють можливості взаємодії з віртуальним світом. У Apple Vision Pro їх немає, але до окулярів можна під'єднати клавіатуру або мишку.

 

Порівняння характеристик Apple Vision Pro та Oculus Quest 2

 

Характеристики

Apple Vision Pro

Oculus Quest 2

Дисплей

Micro OLED, 3664x1920, 100 Гц

LCD, 1920х1832, 90 Гц

Кут огляду

120°

100°

Процесор

Apple M2

Snapdragon XR2

Бездротові технології

Wi-Fi, Bluetooth

Wi-Fi

Навушники

є

є

Мікрофон

є

немає

Датчики

гіроскоп, датчик відстані, акселерометр, магнітометр

гіроскоп, акселерометр

Вага

650 г

450 г

 

Підсумки

 

Для роботи та багатозадачності Apple Vision Pro підходять найкраще. У них багато фірмових додатків та потужності під капотом. Можна займатися 3D-моделюванням, програмуванням і взагалі чим завгодно. Також окуляри відображають відеоконтент у рекордній якості 4К, що точно сподобається любителям фільмів.

А ось для геймінгу та спілкування більше підходять Oculus Quest 2. Користувачам доступні сотні цікавих ігор та VR-всесвітів. Тим більше, що за допомогою їх фірмових контролерів дуже зручно взаємодіяти з віртуальними об'єктами. А головне – ціна Oculus Quest 2 значно нижча, ніж у конкурента.

 

Окуляри вже доступні у нашому каталозі. Обов'язково завітайте туди 👍

 

Більше цікавого:

Було
цікаво?
935 лайків
Кількість
перeглядів
4090 переглядів
Поділитись:
Зміст
статті
Було
цікаво?
935 лайків
Кількість
перeглядів
4090 переглядів
Поділитись:
Читайте в
Telegram
  • Товари зі статті:

    Окуляри віртуальної реальності Apple Vision Pro 256GB (MQL83)

    Ціна
  • Товари зі статті:

    Окуляри віртуальної реальності Oculus Quest 2 Advanced All-In-One VR Gaming 128GB White

    Ціна
  • Товари зі статті:

    Окуляри віртуальної реальності Apple Vision Pro 256GB (MQL83)

    Ціна
  • Товари зі статті:

    Окуляри віртуальної реальності Oculus Quest 2 Advanced All-In-One VR Gaming 128GB White

    Ціна
ПІДПИСКА В 1 КЛІК!