Пам’ятаємо емоції минулих років, коли Apple оголошувала про свої круті новинки. Це була справжня подія для шанувальників. Цьогоріч ми очікуємо на інші хороші новини. Проте не могли пропустити онлайн-трансляцію із Купертіно, де ексклюзивно показали нові технологічні розробки
Отже, з 6 по 10 червня триває конференція для розробників Apple Worldwide Developers Conference (WWDC). Найцікавіше відбулося вчора, в перший день, коли поділилися новинками – операційними системами для "яблучних" пристроїв.
iOS 16
Традиційно, головною стала ОС для iPhone – iOS 16. Зміни отримали:
- інтерфейс,
- система повідомлень,
- також екран блокування.
Власникам iPhone сподобаються живі повідомлення – вони подібні на віджети у додатках. У iOS 16 з’явилася нова функція перекладу голосу в текст – тепер iPhone записуватиме слова і, за необхідності, буде озвучувати надиктований текст.
MacBook Air
Несподівано для глядачів показали новий ноутбук MacBook Air з чипсетом M2. З оновленим дизайном і вирізом на екрані, як в iPhone. Він буде доступний одразу в чотирьох кольорах – серед яких і темно-синій.
Новий MacBook Air на 20% менший і тонший за минулу модель. Екран Liquid Retina має діагональ в 13,6-дюймів – на 25% більш яскравий і насичений.
Щодо технічної складової, ноутбук на 38% швидший за торішню модель із М1-чипсетом. Новинка позбулася кулера. Це позначилося і на енергоспоживанні – новий MacBook Air з M2 працює до 18 години на одному заряді.
iPadOS 16
Нова ОС для планшетів iPad покращила багатозадачність пристрою. Apple пообіцяла додати до кінця року програму Free Form – спільний робочий простір для кількох користувачів у дзвінку FaceTime. Можна редагувати файли в режимі реального часу, спілкуючись за допомогою відео.
За заявами компанії, інтерфейс став ближчим до комп’ютерної ОС MacOS.
Одним з основних оновлень є режим багатозадачності – можна відкривати безліч вікон з програмами.
Чипсет М2
З новою ОС для ноутбуків MacBook і комп’ютерів iMac Apple представила новий чипсет M2 – на 25% потужніший за свого попередника M1 щодо енергоефективності.
Новинка пропускає на 50% більше інформації – до 100 Гб на секунду. Процесор отримав 8 ядер.
MacOS 13
Що стосується MacOS, її назвали Ventura. З’явилася нова програма Stage Manager, яка покращить управління безліччю вікон – можна буде краще фокусуватися на потрібній інформації. Програма Пошта дає можливість скасувати надсилання листів, повідомлення також можна ставити на таймер, щоб надіслати пізніше.
Браузер Safari від Apple також помітно покращили – він тепер швидший і споживає менше енергії для роботи. Вкладки можна розбивати групами, як у Google Chrome, а потім ділитися ними з друзями.
Нові технології в macOS 13 прискорюють ігрову продуктивність Mac – цього разу компанія наголосила на геймінгу, зробивши ноутбуки більш пристосованими до ігор.
У iOS 16 та macOS 13 з’явиться Handoff для FaceTime – щоб продовжити розмову на будь-якому іншому пристрої, не розриваючи зв’язок. Більше не потрібно перепідключатись.
Компанія запропонувала використати iPhone як вебкамеру для ноутбука.
Ця новинка називається Continuity Camera – використовувати смартфон можна буде з безліччю програм, зокрема Zoom.
watchOS 9
Apple оновила дизайн циферблатів – тепер їх побільшало на чотири стилі
Величезні зміни підготували для спортсменів – додано три новs метрики: серед них вертикальні коливання і довжина кроку. Зони пульсу допоможуть спортсменам тримати ритм, щоб досягати найкращих результатів.
Для тих, хто бігає однаковими маршрутами, додали режим челенджу – це допоможе побити свій особистий рекорд.
Через багато років у Apple Watch з’явилася функція моніторингу за фазами сну.
Також годинник зможе відслідковувати історію нерегулярного серцевого ритму (аритмію).
Apple додала новий додаток Медикаменти – він допоможе стежити за часом та регулярністю прийняття таблеток. Це дуже корисно для тих, хто мусить приймати ліки регулярно – про це буде нагадувати розумний годинник.
Конференція триватиме до 10 червня, тож цілком можливо, що Apple іще чимось здивує та зацікавить