Зміст статті
Вибір ноутбука – це набагато більше, ніж порівняння різних моделей рейтингу за технічними параметрами
Ноутбук – інструмент професійної свободи у сфері digital. У нас може годинами не бути електроенергії чи можливості працювати в офісі. А завдання, все ж, потрібно виконувати якісно та вчасно. Тож “незалежність від розеток” – той критерій, що став важливішим, ніж будь коли.
Знаєте, кращий ноутбук не обов’язково має бути дуже потужним. Так стверджує експерт з продажу ноутбуків МТА. Якщо, наприклад, ви працюєте з текстами, веб-браузерами – шукайте великий екран, сучасну клавіатуру, невелику вагу, автономність, гарну камеру для відеомітів. Це може бути абсолютно бюджетна модель, вона впорається)

Розробникам та фахівцям, які працюють з графікою, створюють візуальний контент, варто обирати високопродуктивний процесор, якісний екран, відеокарту, великий обсяг пам’яті тошо. Ідеально підійде Apple.
Чому? О, ми обов’язково розповімо про це на завершення цієї статті. А поки що поспішаємо порівняти характеристики ноутбуків бюджетного, середнього та преміум сегментів. Цікаво, які можливості вони можуть продемонструвати.
Недорогі ноутбуки
Якщо для вас немає запиту на суперпродуктивність, незвичайний дизайн, ігрові та інші комп’ютерні фішки – можна купити непоганий ноутбук за бюджетною ціною. Він впорається з базовими робочими задачами, підійде для навчання, дозвілля онлайн.
Знайшли для вас 3 моделі популярних ноутбуків з базової цінової категорії, які можуть похизуватися непоганими характеристиками.
HP 250 G8
Бізнес-ноутбук, що успішно зарекомендував себе як вибір для роботи в офісі. Екран виглядає привабливо, має вузькі рамки, зручне співвідношення 16:9. Об’ємний робочий простір та якісний перегляд потокового контенту – однозначні переваги.
Стосовно технічної складової: HP 250 G8 оснащений потужним чотириядерним процесором Intel® 5. Розробники врахували потреби бізнесу, тож є можливість підключення периферійних пристроїв. Ноутбук оснащений портами USB Type C, RJ 45 та відеороз’єм HDMI.
15 999 грн
⭐⭐⭐⭐⭐
Пам’ять і розмір сховища дозволяють спокійно працювати з різноманітним програмним та апаратним забезпеченням. Оперативна пам’ять ноутбука – 8 ГБ DDR4, є можливість її розширення. Внутрішній SSD накопичувач – 512. Тож швидкість завантаження вас приємно здивує.
Багато схвальних відгуків отримала цифрова клавіатура. Вона плавно працює, має тактильну віддачу, а між клавішами – комфортна відстань для чітких натискань.
HP 250 G8 поєднує в собі й інші важливі для роботи параметри:
💻 дисплей на 15.6 дюйма, з IPS-матрицею й кутом огляду до 178 градусів;
🔥 Full HD;
🌈 Наближене до природного колірне охоплення екрану. Для обробки та перегляду документів його більш ніж достатньо;
⚡Матове антивідблискове покриття;
🌐 Доступ до мережі Wi-Fi;
🔋 Літій-іонна батарея;
💙Невелика вага і компактні габарити.
Щодо вигляду і збірки – 15-дюймовий ноутбук має вагу 1.74 кг. та має мінімальну ширину профілю менше, ніж 2 см. Це чудовий функціональний вибір, якщо потрібно вкластися в рамки обмеженого бюджету.
✅ Плюси:
- вигідна ціна;
- тонкі рамки й невеликі габарити;
- чутливі у використанні клавіші;
- містке сховище;
- продуктивний процесор Intel 10-го покоління;
- повнорозмірний мануал з цифровою панеллю;
- Full HD.
❌ Мінуси:
- пластикова кришка, що потребує бережного ставлення;
- трекпад без особливих амбіцій.
Acer Aspire 3
Лептопи Acer Aspire 3 переважно представляють нижній та середній цінові сегменти рейтингу. Відмінно підходять для навчання, перегляду фільмів, серфінгу в інтернеті та, навіть, для роботи в невибагливих графічних програмах.
Перше візуальне враження від ноутбука – те, що його створено із практичного пластику. Він не такий міцний, як алюміній, але виглядає доволі стильно. Щоб захистити поверхню від випадкових пошкоджень, можна використовувати чохол. Класно, що цей топовий лептоп не товстий і доволі легкий як для своєї діагоналі 15.6 дюймів.
17 999 грн
⭐⭐⭐⭐⭐
Екран. Рамки тут зробили тоненькими, тому екран великий і зручний для роботи. Але кольоропередача не найкращої якості. Розробники використали панель TN, замість IPS, вона відображає кольори більш блідими, ніж в реальності.
Трекпад і мануал. Клавіші натискаються легко і плавно, без зауважень до точності. Позитивні враження і від сенсорної панелі – вона демонструє легку прокрутку й переміщення по робочих вікнах. Підсвітки клавіатури немає, але базовий функціонал на рівні.
Порти для периферійних підключень. Acer Aspire 3 має топ необхідних роз’ємів. Три порти USB, щоб підключити мишку, клавіатуру, зовнішній жорсткий диск тощо. HDMI для приєднання до зовнішнього монітора. Є й Ethernet! І це хороше рішення, бо не завжди безпровідне з’єднання демонструє необхідну швидкість і стабільність.
Модель, про яку ми розповідаємо, має процесор Intel Core i3, 8 ГБ оперативної пам’яті та 256 дискового простору SSD. Це вибір конфігурації базової швидкості. З офісним навантаженням справляється успішно, навіть з кількома одночасно запущеними програмами. Це приємна перевага.
✅ Плюси:
- висока енергоємність та ефективність батареї. Ноутбук може працювати на одному заряді до 8 год. Це при середньому навантаженні. Якщо запускати топові графічні програми чи ігри, звісно, автономність буде нижчою;
- якісна система охолодження;
- майже безшумна робота, навіть у пікове навантаження.
❌ Мінуси:
- обмежена кольорова палітра;
- можна було б додати підсвітку клавіатури.
Asus VivoBook X515ea
Цей стильний ноутбук, як і інші бюджетні моделі від Asus, вирізняється своїм преміальним дизайном. Дійсно, на вигляд VivoBook X515ea виглядає дорого та дуже подобається користувачам. Портативний, легенький і тонкий – ті візуальні характеристики, що першими спадають на думку під час опису. Якщо говорити про технічні параметри, найважливіші переваги – високопродуктивний процесор, 15,6-дюймовий дисплей з роздільною здатністю 1920х1080.
17 999 грн
⭐⭐⭐⭐⭐
Модель оснащена ергономічною повнорозмірною цифровою клавіатурою. Навіть підсвітка є) А шарнір ErgoLift нахиляє і трохи піднімає клавіші для ефективної роботи за столом. Asus перенесли цю конструктивну особливість зі своєї ігрової лінійки, вона однозначно підвищує топову функціональність комп’ютера.
У повсякденному застосуванні VivoBook X515ea виправдовує базові очікування продуктивності.
✅ Плюси:
- привабливий вигляд;
- невеликі рамки екрану;
- роздільна здатність 1920х1080;
- висока продуктивність процесора Intel Core i5 11-го покоління на 4 ядра;
- 16 оперативки, 512 ГБ SSD сховища.
❌ Мінуси:
- тьмяний кольоровий профіль дисплею;
- невелика автономність акумулятора – до 5 годин.
Моделі середнього цінового сегменту: який ноутбук кращий
Це ноутбуки, які невимушено впораються з вибором складних й вимогливих ігор. Також вони вдало підходить для роботи з відеоредакторами, графічними програмами тощо. У ТОП від МТА увійшли моделі Acer, Asus, Lenovo.
Acer Nitro 5
Три з чотирьох ребер оснащені портами. З правого боку знаходяться два роз’єми USB 3.2 Gen 2. Один із них забезпечує живлення для заряджання пристрою (наприклад смартфона), навіть коли Nitro 5 вимкнений. Порт для зарядки ноута знаходиться на задній панелі Nitro, тут бачимо і порт Thunderbolt 4/USB-C та порт HDMI 2.1. З лівого боку – аудіороз’єм 3,5 мм, традиційний порт USB 3.2 Gen 1 та роз’єм Ethernet RJ45.
15,6 екран має роздільну здатність 1920×1080 та частоту оновлення 144 Гц. Рамки, що оточують екран, не надто тонкі. Та це відповідає загальній концепції Nitro 5. Над дисплеєм розташована веб-камера з роздільною здатністю 720p.
29 999 грн
⭐⭐⭐⭐⭐
Nitro 5 оснащений процесором Intel Core i5-12500H, графічним процесором Nvidia GeForce RTX 3060 для ноутбуків, відеокартою, 16 ГБ пам’яті та 512 ГБ SSD-накопичувача.
Комбінація цих частин складає базовий ігровий ноутбук початкового рівня, здатний грати в будь-що. Вам слід буде налаштувати топові графічні параметри, щоб отримати можливість досягати 60 кадрів на секунду. Автономність заявлено на рівні 5-7 год.
Висновок такий: якщо ви керуєтесь обмеженим бюджетом і вам не принципово, щоб лептоп мав ультратонкий дизайн, то Nitro 5 заслуговує на серйозну увагу в ролі ігрового ноутбука.
✅ Плюси:
- достатня ігрова потужність за розумною ціною;
- якісна система охолодження;
- співвідношення сторін 16:9, що вдало підходить для ігор і перегляду відео;
- продуктивний набір клавіш, які відрізняються тактильним відгуком.
❌ Мінуси:
- рамки дисплея так і хочеться звузити.
- слабка веб-камера, краще купити додаткову зовнішню модель.
Asus TUF Gaming A15
Конструкція ноутбука Asus TUF Gaming A15 має особливість. Більшість панелей виготовлені із пластику. Лише кришку тут зробили з алюмінію. Тож верхня панель лептопа не надто гнучка, але дуже міцна та здатна витримати випробування на довговічність)
Стосовно розмірів: ноутбук важить 2,2 кг та має висоту профіля 22,48 мм. Діагональ екрану – 15.6 дюйма. ASUS TUF Gaming A15 оснащений панеллю IPS, роздільна здатність – 1920х1080 пікселів. Співвідношення сторін екрану складає 16:9, щільність пікселів – 142 ppi.
29 999 грн
⭐⭐⭐⭐⭐
Клавіші – впізнавані, виконані у стилі Асус. Мають RGB-підсвічування, чотири поєднання для мультимедіа та окрему кнопку живлення. Хід клавіш зручний, а зворотний зв’язок має характерне клацання, це робить ноутбук дуже вдалим для ігор.
Великий об’єм акумулятора дозволяє переглядати відео впродовж 11 год. Якщо просто серфити в інтернеті, автономність може сягати й 14 годин.
✅ Плюси:
- міцний та витривалий корпус з алюмінієвою кришкою;
- плавні у використанні клавіші;
- великий тачпад з легким відгуком;
- якісна система охолодження;
- набір усіх необхідних портів.
❌ Мінуси:
- не найменші фізичні габарити і вага – 2.3 кг.
Asus TUF Gaming F15
Недорогий ігровий ноутбук середнього класу. Він досить привабливий по дизайнерському втіленню. Та головне – оснащений найновішими процесорами Intel Core i5 12-го покоління та графічним процесором Nvidia GeForce RTX 3060. Непоганий дисплей з частотою оновлення до 165 Гц і перенесенням кольорів DCI-P3. Об’єм пам’яті до 1 ТБ і гарна клавіатурою з цифровою панеллю.
Asus підвищила характеристики цієї моделі до найновіших апаратних платформ Intel Alder Lake 12-го покоління та Nvidia RTX. А також впровадила мультиплексор і потужний тепловий модуль, щоб працювати при більш високих налаштуваннях потужності.
Крім того, серія TUF Gaming оновлена зовні: її зменшили на 5% й полегшили приблизно на 7%, ніж у попередніх лінійках. Удосконалили також входи та параметри екрану.
30 499 грн
⭐⭐⭐⭐⭐
Asus дещо змінила клавіатуру, додавши додатковий набір мультимедійних клавіш у верхньому лівому кутку, які раніше були доступні лише на ноутбуках ROG. Натискаються клавіші тихі, за винятком пробілу. Є RGB-підсвічування – рівномірне і досить яскраве на максимальному рівні.
Екран виконаний у класичному форматі – 5,6 дюймів, 16:9, матовий, з роздільною здатністю 1920х1080. Що стосується оперативної пам’яті та сховища, ноутбук пропонує 16 ГБ DDR4 плюс 512 ГБ об’єму SSD.
✅ Плюси:
- швидкість;
- лольоровий екран IPS з мультиплексором на 240 Гц;
- тактильний набір клавіш з цифровим блоком;
- акумулятор 90 Вт.
❌ Мінуси:
- нетривала автономна робота.
Lenovo IdeaPad Gaming 3
Недорогий ігровий ноутбук з діагоналлю 15,6 дюймів з елегантною формою та солідними динаміками. Корпус створено з полікарбонату й пластику 15,6-дюймовий IPS-екран має частоту оновлення 165 Гц, обіцяє гарний відгук і роздільну здатність 1920×1080 пікселів.
Core i5-10300H – це 12-ядерна модель покоління Intel HM470. Чіп показує дуже гарну продуктивність.
29 899 грн
⭐⭐⭐⭐⭐
Клавіші мають 4-зонне RGB-підсвічування, оснащена цифровою панеллю та набором великих клавіш зі стрілками. Друк відмінний, з довгим ходом клавіш, клацання, зворотним зв’язком. Цей юніт просто чудово підходить для гри. Тачпад має досить велику площу та плавне ковзання.
✅ Плюси:
- привабливий сучасний візуал;
- відмінні динаміки;
- швидкий процесор і пам’ять;
- якість зображення, частота оновлення дисплею 144 Гц;
- надійна клавіатура і трекпад;
- невисока ціна.
❌ Мінуси:
- пластикова основа.
Ноутбуки преміум-класу
Apple MacBook Air M1
Тонкий і легкий ноутбук 13.3 дюйми з повноформатною клавіатурою. Автономний, безшумний та дуже продуктивний. Процесор M1 на архітектурі ARM не просто швидший, ніж аналогічні рішення від Intel та AMD, але й споживає значно менше енергії.
Дизайн дуже впізнаваний, виконаний в стилі Apple. Багато хто називає його консервативним через великі рамки екрану. У Air на M1 розробники використали надійний ножично-мембранний механізм Magic Keyboard. Клавіші зручні. Розмір клавіш і розкладка будуть знайомими й приємними, якщо ви раніше вже користувалися ноутбуком чи комп’ютером Apple.
Корпус виконаний із приємного на дотик алюмінію. Він міцний та візуально красивий завдяки своєму мінімалізму. Air вважають зразком якості у світі ноутбуків. А візуал часто запозичують у свої лінійки інші бренди.
42 199 грн
⭐⭐⭐⭐⭐
Дисплеї Епл завжди були одними з найкращих. І ця модель не є винятком. Air M1 оснащений 13,3-дюймовим Retina-дисплеєм з роздільною здатністю 2560х1600 пікселів. Співвідношення 16:10. Екран підтримує колірний діапазон P3 та технологію True Tone – вона адаптує колірну тему екрану під навколишнє освітлення.
Максимальний рівень яскравості становить 400 ніт. Цього параметра вистачає для більшості задач. Окрім ситуацій, коли потрібно попрацювати просто неба в сонячний день)
Оснащення портами мінімальне: два USB-C з підтримкою Thunderbolt та аудіовихід для навушників.
✅ Плюси:
- автономність від 10 до 48 год;
- екран Retina, IPS экран 2560×1600 – один із кращих, які ставлять у ноутбуки;
- мінімалістичний компактний вигляд;
- феноменальна продуктивність процесора M1.
❌ Мінуси:
- про недоліки тут мова не йде – чудова техніка. Хіба яскравості екрану можна побажати більше.
Apple MacBook Air 13 M2
З виходом цієї моделі, культова клиноподібна форма Макбук Air стала історією. В Air 13 M2 розробники втілили найбільше оновлення за багато років.
З’явився також абсолютно новий екран. Він став трохи більшим – 13,6 дюйми проти 13,3. Розширення відбулося за рахунок збільшення висоти. Рамки навколо екрана – обрізані, а кути екрана – закруглені. Виглядає круто й дуже сучасно.
Окрім змін у дизайні та внутрішньому наповненні, MacBook Air 13 M2 оснащений власним інноваційним процесором Apple M2.
52 299 грн
⭐⭐⭐⭐⭐
Цей ноутбук від Apple – поєднання неперевершеної продуктивності, крутого візуального відображення та часу автономної роботи.
✅ Плюси:
- високий рівень продуктивності М2;
- тонкий та портативний;
- удосконалена веб-камера, порівняно з попереднім поколінням – 1080 p;
- яскравий і кольоровий 13.6-дюймовий дисплей;
- вражаюче тривала автономність;
- загальний комфорт.
❌ Мінуси:
- дорожче попередньої моделі.
Apple MacBook Pro 16
Apple MacBook Pro 2021 (16 дюймів) – універсальний лептоп, що забезпечує найкращу у своєму класі продуктивність. Зручні кнопки, динаміки, потужна батарея, збільшена кількість портів.
Техніка із 100% переробленого алюмінію має більш плоску кришку, ніж його попередник – з вентиляційними отворами, вирізаними з обох боків для покращення системи охолодження, та переробленою звуковою системою з 6 динаміками всередині.
Та найбільші переваги приховані під кришкою. Відкривши ноутбук, побачите великий красивий 16,2 екран Liquid Retina XDR, обрамлений рамками, які трохи більш ніж в попередній лінійці Макбук, на 20% тонші з боків і приблизно на 60% тонші вздовж. Виїмку вверху дисплея вважають спірним дизайнерським рішенням. Проте вона, об’єктивно, не впливає на функціонал техніки.
110 399 грн
⭐⭐⭐⭐⭐
Розробники прислухались до побажань користувачів та додали більше портів, які можуть знадобитись для професійної роботи. Уздовж правого краю ви знайдете вихід HDMI, один порт Thunderbolt 4/USB та пристрій для читання карт SDXC з підтримкою UHS-II. По лівому краю розташовано роз’єм для навушників, ще два порти Thunderbolt 4/USB 4 та новий порт для заряджання MagSafe 3.
16,2-дюймовий екран Liquid Retina XDR насичений та яскравий, з гарною контрастністю. Адаптивна частота оновлення до 120 Гц. Роздільна здатність 3456×2234 – це сильно і красиво.
✅ Плюси:
- високоякісний Liquid Retina XDR;
- продуктивність, яка значно переважає усіх конкурентів;
- неймовірно тривала автономність – 15 год без підзарядки;
- якісні динаміки;
- веб-камера 1080 p дозволить вам відмінно виглядати під час відеодзвінків.
❌ Мінуси:
- виїмка навколо вбудованої веб-камери не всім до смаку;
- преміально висока ціна.
Топ хороших ноутбуків
Модель | Екран | Процесор | Вага | Пам’ять | Додаткові опції |
---|---|---|---|---|---|
HP 250 G8 | 15.6 дюйма, 1920х1080 | Intel Core I3 | 1.74 | ОЗУ 4 ГБ, твердотілий SSD накопичувач 256 ГБ | вбудовані стереодинаміки, вебкамера. |
Acer Aspire 3 | 15.6, LED, 1920×1080 | Intel Core I3 | 1.9 | 8/256 ГБ | веб-камера, мікрофон, вбудовані динаміки. |
Asus VivoBook X515ea | 15.6, IPS, 1920×1080 | Intel Core I3 | 1.8 | 8/256 ГБ | підсвічування клавіатури, гніздо для замка kensington, tpm-модуль, набір клавіш з цифровим блоком, сканер відбитка пальців, веб-камера. |
Acer Nitro 5 | 15.6, IPS, 1920×1080 | Intel Core I5 | 2.3 | 8/512 ГБ | ідеальне охолодження, 4 зони підсвітки RGB, 2 динаміки, багато роз’ємів. |
Asus TUF Gaming A15 | 15.6, IPS, 1920×1080 | AMD RYZEN 5 4600H | 2.3 | 8/512 ГБ | 2 вбудовані мікрофони, підсвічування клавіатури, tpm 2.0, мультитач, вебкамера hd. |
Asus TUF Gaming F15 | 15.6, IPS, 1920×1080 | INTEL CORE I5 | 2.3 | 8/512 ГБ | tpm-модуль, гніздо для замка kensington, веб-камера, 2 вбудовані мікрофони, стереодинаміки, яскравість 250 кд/м2 |
Lenovo IdeaPad Gaming 3 | 15.6, IPS, 1920×1080 | AMD RYZEN 5 5600H | 2.2 | 16/512 ГБ | веб-камера |
Air M1 | 13.3, IPS, 2560х1600 | APPLE M1 | 1.29 | 8/256 ГБ | стереодинаміки, веб-камера 720 p |
Air 13 M2 | 13.6, RETINA, 2560х1664 | APPLE M2 | 1.24 | 8/256 ГБ | Зарядний порт MagSafe 3, Magic Keyboard із підсвічуванням, динаміки |
Apple MacBook Pro 16 | 16.2, MINI-LED, 3456х2234 | APPLE M1 PRO | 2.1 | 16 ГБ/1 ТБ | Magic Keyboard, Touch Bar, трекпад Force Touch. |
Вказані ціни – актуальні на момент публікації статті
відгуки
Будьте першими хто залишить КОМЕНТАР!