Найкращі роутери для дому: рейтинг 5 популярних моделей

Найкращі роутери для дому: рейтинг 5 популярних моделей

Найкращі роутери для дому: рейтинг 5 популярних моделей

Найкращі роутери для дому: рейтинг 5 популярних моделей

Ще у 2014 році в кожному будинку налічувалося до 5 підключених до мережі пристроїв. Сьогодні їхня кількість подвоїлася. Смартфони, телевізори, розетки та навіть лампочки – всі хочуть бути “онлайн”. Важливість роутера в цій ситуації складно переоцінити

Наша команда експертів підготувала цікавий рейтинг маршрутизаторів. Всі вони швидкі, функціональні та зі своїми “фішками”. Погнали 😉 

TP-Link Archer AX53 – швидкість і безпека

Роутер передає Wi-Fi сигнал зі швидкістю 3000 Мбіт/с, що робить його одним із найшвидших. Archer AX53 працює у двох діапазонах (2,4 ГГц і 5 ГГц), тому можна без будь-яких перешкод дивитися відео чи зануритися у віртуальний світ онлайн-ігор. 

4 антени створюють мережеве покриття для всієї квартири, щільність стін не має значення, сигнал легко крізь них проходить. Навіть якщо до маршрутизатора приєднаються додаткові користувачі, ви цього не відчуєте: інтернет буде таким же швидким і чітким, завдяки технології MU-MIMO. З інтерфейсів доступні 4 LAN-порти та 1 WAN-порт. 

З безпекою у маршрутизатора теж все чудово: функція HomeShield зберігає повну конфіденційність і захищає системні файли. Вбудований сканер покриття регулярно перевіряє з’єднання на потенційні загрози. 

3 199 грн

⭐⭐⭐⭐⭐

Є батьківський контроль, тому можна блокувати небажаний контент і встановлювати час користування мережею. Усі дані шифруються за протоколом WPA3, тому зловмисникам ніяк не під’єднатися до вашого домашнього маршрутизатора.

Зручний мобільний додаток дає змогу як блокувати окремих користувачів, так і під’єднувати їх до бездротової мережі Wi-Fi в один клік. Обмежувати час перебування в мережі теж можна.

Плюси: 

 • 3-х гігабітна швидкість; 
 • 4 антени, що забезпечують покриття великих будинків;
 • сучасні технології захисту від злому;
 • мобільний застосунок для керування мережею.

Мінуси:

 • не найдешевший варіант;
 • трохи довге завантаження при увімкненні.

Xiaomi Router AX3200 – хороший вай фай роутер для дому з найвищою швидкістю

Розумна техніка від Xiaomi користується особливою популярністю, тим більше роутери. AX3200 чудово підходить для великої квартири або офісу. Він обладнаний 6 зовнішніми антенами, які разом з технологією 4×4 MU-MIMO забезпечують широке і стабільне покриття в радіусі близько 150 метрів. 

Фішка маршрутизатора – дані передаються кільком пристроям однією “відправкою”, а ось більшість інших роутерів формують окрему “відправку” для кожного пристрою. Такий підхід додатково збільшує швидкість підключення і знижує затримку. 

Роутер працює у двох діапазонах (2,4 і 5 ГГц), забезпечуючи рекордну швидкість – до 3202 Мбіт/с. Цього вистачає для будь-яких занять, чи то серфінгу в мережі, чи то онлайн спілкування, чи то ігор, чи то перегляду фільмів. 

2 231 грн

⭐⭐⭐⭐⭐

Завдяки 256 Гб пам’яті, до маршрутизатора можна під’єднати до 128 пристроїв одночасно. Технологія Beamforming автоматично визначає місцезнаходження під’єднаних пристроїв і підсилює вай-фай сигнал у їхньому напрямку. 

Можна ще більше посилити Wi Fi сигнал, об’єднавши роутер з іншими моделями. А стабільність і швидкість буде автоматично підтримувати потужний процесор MediaTek Filogic.

Плюси: 

 • більш ніж 3-х гігабітна швидкість передачі даних по Wi-Fi;
 • 6 антен для покриття великих приміщень;
 • можливість під’єднання до 128 пристроїв;
 • підтримка технологій посилення сигналу OFDMA і Beamforming;
 • ефективний процесор, який автоматично оптимізує роботу роутера.

Мінуси:

 • досить габаритний;
 • немає мобільного додатка.

Mikrotik hAP ac lite – хороший маршрутизатор Wi Fi із портом для модемів 3G/4G 

Роутер працює у двох частотах: 2,4 ГГц зі швидкістю 300 Мбіт/с і 5 ГГц зі швидкістю 433 Мбіт/с. Перший діапазон використовується для серфінгу в інтернеті або листування, а другий забезпечує швидкісне під’єднання для онлайн ігор і відео у форматі 8К. Функція Dual-Band дає змогу одночасно використовувати 2 діапазони, тому модель чудово підходить для невеликого офісу або підприємства з високим навантаженням на мережу. Тим більше, маршрутизатор має багато налаштувань. 

Головна особливість маршрутизатора – підтримка підключення модемів 3G і 4G через вбудований порт USB 2.0. Це дуже зручно, якщо немає можливості приєднати кабельний інтернет або, наприклад, слабкої антени ноутбука не вистачає, щоб “покрити” всю квартиру. Для дротового з’єднання є порти LAN на 100 Мбіт/с. 

1 969 грн

⭐⭐⭐⭐⭐

Mikrotik hAP ac lite без проблем працює в температурному діапазоні від -30 до +40 °C, тому його можна встановлювати навіть на вулиці.

Цікава фішка – в комплекті йде досить потужний блок живлення на 24 В. Сам роутер споживає всього 7 Вт, тому через мережевий порт можна легко живити ще один пристрій, наприклад вуличну Wi-Fi точку.

Плюси: 

 • можливість підключення модемів 3G і 4G;
 • витримує екстремальні температури;
 • широкі можливості для налаштувань інтернету;
 • доступна ціна;
 • потужний блок живлення;
 • дуже компактний.

Мінуси:

 • середня швидкість Wi-Fi і дротового з’єднання;
 • простий дизайн.

Netis MW5360 – роутер із підтримкою Sim-карти

У корпусі маршрутизатора передбачено спеціальний слот для Sim-карти, що забезпечує доступ до всесвітньої павутини без зайвих налаштувань і кабелів. Це особливо корисно під час подорожей: під’єднав роутер до живлення, вставив сім-карту і насолоджуєшся інтернетом. Підтримуються оператори Київстар, Vodafone і Lifecell. 

Netis MW5360 особливо підійде тим, хто не розбирається в мережевій техніці. Технологія Plug&Play автоматично налаштовує основні конфігурації роутера під час увімкнення, а всі налаштування безпеки зводяться до простого натискання на кнопку WPS. Контроль доступу теж є: можна блокувати підключені пристрої за IP і MAC-адресами.   

1 669 грн

⭐⭐⭐⭐⭐

Стандартна Wi-Fi мережа теж доступна, але тільки на частоті 2,4 ГГц, швидкість прийому/передачі даних – 300 Мбіт/с. Є порт RJ45 з підтримкою швидкості 100 Мбіт/с, який за необхідності конвертує бездротовий 4G-сигнал у дротовий.

Стабільність сигналу забезпечується 2 знімними антенами LTE і 2 антенами для посилення WiFi сигналу. Навіть товсті бетонні стіни не стануть перешкодою для маршрутизатора. Завдяки технології посилення сигналу MIMO, радіус покриття – близько 100 метрів. Одночасно можна підключати до 64 користувачів. 

Плюси: 

 • можливість підключення Sim-карти; 
 • радіус дії інтернету до 100 метрів;
 • одночасне підключення до 64 користувачів;
 • доступна ціна.

Мінуси:

 • не підтримуються нові стандарти Wi-Fi 5, 6 і 7;
 • не підтримується частота роботи Wi-Fi 5 ГГц.

TP-Link Archer C80 – найкращий Wi-Fi роутер для дому, що поєднує технологічність і ціну

Маршрутизатор працює у двох діапазонах – 2,4 ГГц зі швидкістю 600 Мбіт/с і 5 ГГц зі швидкістю 1300 Мбіт/с. Він чудово підходить як для серфінгу в інтернеті, так і для інтенсивних онлайн-ігор або перегляду відео з роздільною здатністю 8К. Частотний діапазон автоматично підбирається для кожного підключеного гаджета.  

Технологія 3×3 MIMO розбиває приймання/передавання даних на 3 потоки, знижуючи затримку маршрутизатора до мінімуму. Покриття вай фай забезпечують відразу 4 антени, які легко “пробивають” навіть товсті бетонні стіни. Технологія Beamforming автоматично визначає положення пристроїв і підсилює сигнал у їхньому напрямку. 

Для дротового зв’язку в маршрутизаторі передбачено 4 порти LAN і 1хWAN. Вони відмінно підходять для комп’ютера, телевізора та ігрової приставки. 

1 799 грн

⭐⭐⭐⭐⭐

Особливу увагу в TP-Link Archer C80 приділено контролю доступу. Гостьовий режим зберігає особисті дані, а батьківський контроль дає змогу заблокувати конкретному користувачеві доступ до небажаних ресурсів і контролювати час користування мережею. 

Усі дані шифруються за сучасним протоколом WPA3, який забезпечує максимальний захист мережі від більшості спроб злому.  

Плюси: 

 • 3 потоки приймання та передавання даних для високої швидкості;
 • зручний контроль доступу;
 • висока швидкість роботи, як для “бюджетника”;
 • підтримка сучасного стандарту шифрування. 

Мінуси:

 • не підтримуються нові стандарти зв’язку Wi-Fi 6 і 7.

Вай фай роутер: рейтинг популярних пристроїв

МодельМаксимальна швидкість Wi-FiЦіна
TP-Link Archer AX533000 Мбіт/с3 199 грн
Xiaomi Router AX32003202 Мбіт/с2 231 грн
Mikrotik hAP ac lite433 Мбіт/с1 969 грн
Netis MW5360300 Мбіт/с 1 669 грн
TP-Link Archer C801900 Мбіт/с 1 799 грн

Рейтинг роутерів: підведемо підсумки

Якщо ви дочитали цю статтю, значить вона була вам корисною. Але в МТА є ще багато крутих роутерів, з якими ви можете ознайомитися в нашому каталозі. З радістю допоможемо зробити правильний вибір. Не зволікайте 🙂

Більше
новин

aside_news
image preview_sm

Порівняння Mi Band 7 та 8: який фітнес-браслет вибрати

Купувати чи не купувати новий Xiaomi Mi Band 8, ось у чому питання 🤔 На відміну від Гамлета, ми не тільки задаємо питання, але й відповідаємо на них🙂 В огляді порівняли характеристики Mi Band 7 і 8. Розклали по поличках усі плюси та мінуси 👇 Mi Band 8 та 7: порівняння екранів Обидві моделі мають […]

image preview_sm

Фен Дайсон: огляд професійного догляду за волоссям вдома

Дім, сім’я, робота, саморозвиток… У дівчат достатньо турбот, щоб турбуватися ще й про тривале, незручне сушіння волосся. Фен Dyson позиціонує себе, як розв’язання наших проблем, але чи справді він такий крутий? Наша чарівна контент-кріейторка Тетяна вирішила провести експеримент: чи дійсно такою гарною є ергономіка, безпека бренду і чи вартий Dyson своїх грошей. Читайте статтю з […]

image preview_sm

Який пилосос Дайсон вибрати: рекомендації та порівняння 3 топових пристроїв

Так не хочеться витрачати дорогоцінний час та сили на прибирання. Добре, що людство придумало пилососи, а компанія Dyson ще й обладнала їх сучасними технологіями. Ми вирішили протестувати найпопулярніші пилососи Dyson і об’єктивно пройшлися по їх плюсах/мінусах. А ще дали в огляді рекомендації, як не помилитися з вибором. Який Дайсон обрати та на що дивитися? Всі […]

image preview_sm

Представлений Xiaomi Mi Band 8 – найкращий фітнес-браслет 2023 року

Чи може Xiaomi вразити прихильників ще більше? Безсумнівно! Достатньо побачити новий фітнес-трекер Smart Band 8 ⌚ Бренд представив світу оновлений фітнес-браслет Mi Band 8 разом із флагманом Xiaomi 13 Ultra. Попередня версія Mi Band 7 вразила шанувальників Xiaomi, тому вони з нетерпінням очікували на апгрейд. Ключовим оновленням стали кріплення ремінців, різноманітний дизайн, можливість носити фітнес-трекер […]

image preview_sm

Нові ігри на ПК: найочікуваніша добірка 2023 року

Набридли стандартні шутери, стратегії та екшени? Тоді мерщій читайте огляд про найочікуваніші ігри 2023 року 👾 Раніше більшість гравців віддавали перевагу перестрілкам, вибухам і швидкості. Тепер же геймери фанатіють від пригод із продуманим сюжетом і загадками. Ігри з багатокористувацькими режимами також продовжують утримувати позиції. Ми склали список, куди увійшли найкращі нові ігри на PC. ТОП […]

image preview_sm

Найкращий геймпад для ПК: рейтинг 10 популярних моделей

Найкращі геймпади для ПК забезпечують реалістичні відчуття та повністю занурюють в ігрову атмосферу. На ринку представлено сотні моделей. Знайти геймпад з крутим функціоналом, зручним дизайном та ще й з доступною ціною досить непросто. Але, все ж таки, є моделі, які лідирують у більшості рейтингів і мають низку цікавих особливостей. Підібрали та протестували саме такі джойстики. […]

image preview_sm

Найкращий зарядний пристрій для пальчикових акумуляторів: ТОП 2023 року

Хочете продовжити життя акумуляторам? Тоді вибирайте зарядний пристрій з урахуванням рекомендацій МТА У квартирі кожної людини неодмінно є місце для батарейок: годинники, пульти, іграшки, гірлянди вимагають постійної заміни джерела живлення. Для економії сімейного бюджету вибір часто падає на акумулятори. Неправильна зарядка значно скорочує їхній термін експлуатації, тому важливо підбирати і якісний зарядний пристрій. У цьому […]

image preview_sm

ТОП ігор на Нінтендо Світч: 6 найпопулярніших шутерів

Обожнюєте цікаві та динамічні стратегії, стрілялки, бродилки? МТА підібрала для вас 6 найпопулярніших геймів.  Проводити час самостійно, удвох або з компанією стало ще цікавіше з появою ігрових консолей. Вони дозволяють повністю зануритися у фантастичний світ і навіть знайти ком’юніті. Але який із тисячі шутерів вибрати в eShop? У цій статті ми розглянемо найпопулярніші ігри для […]

відгуки

avatar
first comment

Будьте першими хто залишить КОМЕНТАР!