Ще у 2014 році в кожному будинку налічувалося до 5 підключених до мережі пристроїв. Сьогодні їхня кількість подвоїлася. Смартфони, телевізори, розетки та навіть лампочки – всі хочуть бути "онлайн". Важливість роутера в цій ситуації складно переоцінити
Наша команда експертів підготувала цікавий рейтинг маршрутизаторів. Всі вони швидкі, функціональні та зі своїми "фішками". Погнали ?
TP-Link Archer AX53 – швидкість і безпека
Роутер передає Wi-Fi сигнал зі швидкістю 3000 Мбіт/с, що робить його одним із найшвидших. Archer AX53 працює у двох діапазонах (2,4 ГГц і 5 ГГц), тому можна без будь-яких перешкод дивитися відео чи зануритися у віртуальний світ онлайн-ігор.
4 антени створюють мережеве покриття для всієї квартири, щільність стін не має значення, сигнал легко крізь них проходить. Навіть якщо до маршрутизатора приєднаються додаткові користувачі, ви цього не відчуєте: інтернет буде таким же швидким і чітким, завдяки технології MU-MIMO. З інтерфейсів доступні 4 LAN-порти та 1 WAN-порт.
З безпекою у маршрутизатора теж все чудово: функція HomeShield зберігає повну конфіденційність і захищає системні файли. Вбудований сканер покриття регулярно перевіряє з'єднання на потенційні загрози.
Є батьківський контроль, тому можна блокувати небажаний контент і встановлювати час користування мережею. Усі дані шифруються за протоколом WPA3, тому зловмисникам ніяк не під'єднатися до вашого домашнього маршрутизатора.
Зручний мобільний додаток дає змогу як блокувати окремих користувачів, так і під'єднувати їх до бездротової мережі Wi-Fi в один клік. Обмежувати час перебування в мережі теж можна.
Xiaomi Router AX3200 – хороший вай фай роутер для дому з найвищою швидкістю
Розумна техніка від Xiaomi користується особливою популярністю, тим більше роутери. AX3200 чудово підходить для великої квартири або офісу. Він обладнаний 6 зовнішніми антенами, які разом з технологією 4x4 MU-MIMO забезпечують широке і стабільне покриття в радіусі близько 150 метрів.
Фішка маршрутизатора – дані передаються кільком пристроям однією "відправкою", а ось більшість інших роутерів формують окрему "відправку" для кожного пристрою. Такий підхід додатково збільшує швидкість підключення і знижує затримку.
Роутер працює у двох діапазонах (2,4 і 5 ГГц), забезпечуючи рекордну швидкість – до 3202 Мбіт/с. Цього вистачає для будь-яких занять, чи то серфінгу в мережі, чи то онлайн спілкування, чи то ігор, чи то перегляду фільмів.
Завдяки 256 Гб пам'яті, до маршрутизатора можна під'єднати до 128 пристроїв одночасно. Технологія Beamforming автоматично визначає місцезнаходження під'єднаних пристроїв і підсилює вай-фай сигнал у їхньому напрямку.
Можна ще більше посилити Wi Fi сигнал, об'єднавши роутер з іншими моделями. А стабільність і швидкість буде автоматично підтримувати потужний процесор MediaTek Filogic.
Mikrotik hAP ac lite – хороший маршрутизатор Wi Fi із портом для модемів 3G/4G
Роутер працює у двох частотах: 2,4 ГГц зі швидкістю 300 Мбіт/с і 5 ГГц зі швидкістю 433 Мбіт/с. Перший діапазон використовується для серфінгу в інтернеті або листування, а другий забезпечує швидкісне під'єднання для онлайн ігор і відео у форматі 8К. Функція Dual-Band дає змогу одночасно використовувати 2 діапазони, тому модель чудово підходить для невеликого офісу або підприємства з високим навантаженням на мережу. Тим більше, маршрутизатор має багато налаштувань.
Головна особливість маршрутизатора – підтримка підключення модемів 3G і 4G через вбудований порт USB 2.0. Це дуже зручно, якщо немає можливості приєднати кабельний інтернет або, наприклад, слабкої антени ноутбука не вистачає, щоб "покрити" всю квартиру. Для дротового з'єднання є порти LAN на 100 Мбіт/с.
Mikrotik hAP ac lite без проблем працює в температурному діапазоні від -30 до +40 °C, тому його можна встановлювати навіть на вулиці.
Цікава фішка – в комплекті йде досить потужний блок живлення на 24 В. Сам роутер споживає всього 7 Вт, тому через мережевий порт можна легко живити ще один пристрій, наприклад вуличну Wi-Fi точку.
Netis MW5360 – роутер із підтримкою Sim-карти
У корпусі маршрутизатора передбачено спеціальний слот для Sim-карти, що забезпечує доступ до всесвітньої павутини без зайвих налаштувань і кабелів. Це особливо корисно під час подорожей: під'єднав роутер до живлення, вставив сім-карту і насолоджуєшся інтернетом. Підтримуються оператори Київстар, Vodafone і Lifecell.
Netis MW5360 особливо підійде тим, хто не розбирається в мережевій техніці. Технологія Plug&Play автоматично налаштовує основні конфігурації роутера під час увімкнення, а всі налаштування безпеки зводяться до простого натискання на кнопку WPS. Контроль доступу теж є: можна блокувати підключені пристрої за IP і MAC-адресами.
Стандартна Wi-Fi мережа теж доступна, але тільки на частоті 2,4 ГГц, швидкість прийому/передачі даних – 300 Мбіт/с. Є порт RJ45 з підтримкою швидкості 100 Мбіт/с, який за необхідності конвертує бездротовий 4G-сигнал у дротовий.
Стабільність сигналу забезпечується 2 знімними антенами LTE і 2 антенами для посилення WiFi сигналу. Навіть товсті бетонні стіни не стануть перешкодою для маршрутизатора. Завдяки технології посилення сигналу MIMO, радіус покриття – близько 100 метрів. Одночасно можна підключати до 64 користувачів.
TP-Link Archer C80 – найкращий Wi-Fi роутер для дому, що поєднує технологічність і ціну
Маршрутизатор працює у двох діапазонах – 2,4 ГГц зі швидкістю 600 Мбіт/с і 5 ГГц зі швидкістю 1300 Мбіт/с. Він чудово підходить як для серфінгу в інтернеті, так і для інтенсивних онлайн-ігор або перегляду відео з роздільною здатністю 8К. Частотний діапазон автоматично підбирається для кожного підключеного гаджета.
Технологія 3×3 MIMO розбиває приймання/передавання даних на 3 потоки, знижуючи затримку маршрутизатора до мінімуму. Покриття вай фай забезпечують відразу 4 антени, які легко "пробивають" навіть товсті бетонні стіни. Технологія Beamforming автоматично визначає положення пристроїв і підсилює сигнал у їхньому напрямку.
Для дротового зв'язку в маршрутизаторі передбачено 4 порти LAN і 1хWAN. Вони відмінно підходять для комп'ютера, телевізора та ігрової приставки.
Особливу увагу в TP-Link Archer C80 приділено контролю доступу. Гостьовий режим зберігає особисті дані, а батьківський контроль дає змогу заблокувати конкретному користувачеві доступ до небажаних ресурсів і контролювати час користування мережею.
Усі дані шифруються за сучасним протоколом WPA3, який забезпечує максимальний захист мережі від більшості спроб злому.
Вай фай роутер: рейтинг популярних пристроїв
Модель | Максимальна швидкість Wi-Fi | Ціна |
TP-Link Archer AX53 | 3000 Мбіт/с | 3 199 грн |
Xiaomi Router AX3200 | 3202 Мбіт/с | 2 231 грн |
Mikrotik hAP ac lite | 433 Мбіт/с | 1 969 грн |
Netis MW5360 | 300 Мбіт/с | 1 669 грн |
TP-Link Archer C80 | 1900 Мбіт/с | 1 799 грн |
Рейтинг роутерів: підведемо підсумки
Якщо ви дочитали цю статтю, значить вона була вам корисною. Але в МТА є ще багато крутих роутерів, з якими ви можете ознайомитися в нашому каталозі. З радістю допоможемо зробити правильний вибір. Не зволікайте 🙂