Розділи

Чому сьогодні пульсоксиметр потрібен кожному?

Чому сьогодні пульсоксиметр потрібен кожному?

Олена Калинчук
06.11.2020
1 хв
22.06.2023
Було
цікаво?
2836 лайків
Кількість
перeглядів
8524 перегляди

 

Ми перебуваємо в активній фазі пандемії коронавірусної хвороби. Тому зараз, як ніколи, усвідомлюємо цінність власного здоров’я. Якщо раніше могли легковажно відкласти профілактичний медогляд і не завжди надавали значення зміцненню імунітету в міжсезоння, то тепер слідкуємо за найменшими змінами в самопочутті й наповнюємо домашню аптечку вітамінами, актуальними ліками та, навіть, медичними приладами.

 

Що таке пульсовий оксиметр?

 

Пульсоксиметр призначений діагностувати приховану гіпоксію – зниження вмісту кисню в крові. Цей компактний прилад використовують лікарі під час кисневої терапії, для спостереження за хворим в стані наркозу, при серцевих і легеневих захворюваннях тощо.  Під час симптомів нездужання, цей маленький прилад може стати життєво необхідним для ранньої домашньої діагностики коронавірусної хвороби. Адже так важливо вчасно запобігти ускладненням й постійно тримати власне самопочуття під контролем.

 

Як може знадобитися цей прилад?

 

Якщо пульсовий оксиметр є у вашій домашній аптечці, ви не пропустите перші тривожні ознаки погіршення стану здоров’я і вчасно звернетеся до лікаря по допомогу.  

 

Актуальність пульсоксиметричних вимірювань при COVID-19 

 

Поширеними симптомами коронавірусу є слабкість, кашель, втрата смаку і нюху, задишка. Але вони не завжди прямо вказують саме на цей діагноз. Covid-19 вражає дихальну систему та призводить до зменшення насиченості крові киснем. Для точного і професійного визначення рівня сатурації застосовують пульсоксиметр. Прилад фіксують на палець та аналізують показник. Якщо значення менше норми, це вказує на порушення роботи легень, недостатню кількість кисню в еритроцитах і частоти серцевих скорочень. У таких випадках, звісно, потрібно звернутись до лікаря та зробити тест, адже будь-яка форма зниження сатурації свідчить про перехід патології у складну стадію і є вагомим фактором для прийняття лікарем рішення про госпіталізацію. 

 

Які показники сатурації є підставою для хвилювання?

 

Завдання оксиметра – виміряти сатурацію артеріальної крові та показати, наскільки вона насичена киснем. Процедура триває близько двадцяти секунд та виводить результат на дисплей. Як розшифрувати отримані дані? Нормальні цифри мають бути вищими, ніж 95-96. Поріг – 94.  Проте, варто знати, що ці значення суб’єктивні. Якщо ви почуваєтесь добре, а оксиметр показує нижчі цифри, передчасно хвилюватися не потрібно. Причиною такої ситуації може бути, наприклад, переохолодження (якщо палець холодний, рівень кисню в крові буде нижчим). Штучні нігті чи темний лак, як не дивно, теж впливають на точність вимірювання, пристрій працюватиме некоректно. І ще, важливо стежити за рівнем заряду батарейок пульсоксиметра, якщо він низький, дані вимірювання будуть неточними.

Піклуйтесь про власне здоров’я та самопочуття близьких, дотримуйтесь вимог карантину і подбайте про те, аби мати необхідні діагностичні засоби в домашній аптечці. А пульсоксиметр можна купити в інтернет-магазині МТА та тримати свій стан під надійним контролем.

 

Було
цікаво?
2836 лайків
Кількість
перeглядів
8524 перегляди
Поділитись:
Зміст
статті
Було
цікаво?
2836 лайків
Кількість
перeглядів
8524 перегляди
Поділитись:
Читайте в
Telegram
 • Товари зі статті:

  Пульсоксиметр Hong JZK-301 Blue

  99 ₴
  Купити
 • Товари зі статті:

  Пульсоксиметр Hong JZK-301 Blue

  99 ₴
  Купити
ПІДПИСКА В 1 КЛІК!