Безпека даних: для чого потрібна двоетапна перевірка

Безпека даних: для чого потрібна двоетапна перевірка

Безпека даних: для чого потрібна двоетапна перевірка

Безпека даних: для чого потрібна двоетапна перевірка

Вкрасти ваш пароль легше, ніж ви думаєте… А крадіжки даних в інтернеті часто мають неприємні наслідки. Попри це, вони досі відбуваються дуже часто. Все через те, що ми занадто покладаємось на свої паролі

Сьогодні поговоримо про більш надійний спосіб захистити себе в мережі.

Порада від Google – налаштувати для свого облікового запису систему двофакторної автентифікації. Коротко кажучи, щоб використовувати для входу два окремі фактори  – пароль і, наприклад, код, отриманий у вигляді листа чи повідомлення. 

двоетапна перевірка

Цей метод аутентифікації став дуже поширеним, особливо у практиці банків та компаній, що займаються кредитними картками. 

Фактори захисту

Загалом, фахівці з безпеки розрізняють три основні типи факторів захисту:

 1. Інформаційний фрагмент. Людина отримує цифровий або текстовий код безпеки і має ввести його у відповідне поле. Або ж відповідає на таємне запитання, голосовий дзвінок та ін. 
 2. Фізичний об’єкт, який можна використовувати для аутентифікації (кредитна картка тощо).
 3. Біометричні дані. Коли власник смартфона розблоковує екран за допомогою відбитка пальця, технології Face ID.

Усі сучасні стратегії двофакторної аутентифікації використовують комбінацію двох із описаних факторів

Можна також вказати перелік надійних пристроїв у своєму обліковому записі Google. Якщо людина спробує ввійти з пристрою, якого немає у цьому списку – отримає попередження системи безпеки від Google.

Як налаштувати двоетапну перевірку гугл-акаунта

У 2021 році Google почав автоматично вмикати двоетапну перевірку для облікових записів Google. Це значно посилило захист. За даними Google, тепер кількість скомпрометованих облікових записів зменшилася на 50%. Компанія націлена на майбутнє без паролів, яке й надалі захищатиме безпеку її користувачів.

двоетапна перевірка

Звісно, ви можете вимкнути цю опцію. Проте це зробить ваші дані онлайн дуже вразливими. Ми ж часто використовуємо обліковий запис Google для доступу й до інших своїх акаунтів

Гугл радить своїм користувачам проходити перевірку безпеки, використовувати спеціальний менеджер паролів і вмикати двофакторну аутентифікацію. 

Безпечне використання соціальних мереж

Двофакторна аутентифікація для Facebook, Instagram, Twitter і Gmail знижує ризик злому. Навіть якщо хакери отримують доступ до пароля, їм складно увійти до облікового запису без унікального коду

Такий код можна отримати за допомогою SMS на зареєстрований мобільний номер користувача. Хоча, радимо завантажити програму аутентифікації сторонніх розробників, наприклад Google Authenticator. Тут можна додати свої облікові записи Gmail, Facebook, Instagram, Twitter. А коди будуть оновлюватися протягом 30 секунд. 

Як налаштувати двофакторну аутентифікацію для Facebook

 • Відкрийте Facebook і натисніть меню Налаштування
 • Торкніться “Безпека та вхід”
 • Прокрутіть униз, щоб знайти “Використовувати двофакторну автентифікацію” в розділі “Налаштування додаткової безпеки”
 • Натисніть “Почати”
 • У вас буде можливість отримати код за допомогою текстового повідомлення, для якого користувачі повинні будуть налаштувати свій мобільний номер.
 • Інший варіант – отримати програми для автентифікації коду, такі як Google Authenticator або Duo Mobile
 • Тим, хто налаштовує двофакторну аутентифікацію на одному пристрої, потрібно буде натиснути опцію “Налаштувати на тому ж пристрої”. Переконайтеся, що програму автентифікації завантажено.
 • Користувачі будуть перенаправлені до програми аутентифікації, де вони мають побачити доданий обліковий запис Facebook.
 • Поверніться до Facebook, натисніть “Далі” та додайте останній код. Натисніть “Готово”, коли з’явиться повідомлення про те, що двофакторна аутентифікація увімкнена.
 • Люди, які намагаються налаштувати двофакторну аутентифікацію за допомогою іншого пристрою, повинні будуть відкрити свою програму аутентифікації та відсканувати штрих-код.

Вмикаємо двофакторну аутентифікацію для Instagram

 • Потрібно натиснути значок шестірні вгорі праворуч у своєму профілі, “Налаштування”, а потім – “Конфіденційність і безпека”.
 • Далі торкніться двофакторної автентифікації та виберіть, чи отримувати код безпеки через текстове повідомлення чи програму аутентифікації.
 • Якщо оберете текстове повідомлення, програма Instagram попросить додати номер телефону до свого облікового запису.
 • Тепер ви будете отримувати код безпеки щоразу, коли входитимете у свій обліковий запис Instagram.
двоетапна перевірка
 • Натисніть “Далі” та введіть останній код із програми аутентифікації, щоб налаштувати двофакторну аутентифікацію.
 • Ви також отримаєте набір кодів відновлення, які потрібні на випадок, якщо зміните свій телефон.

Двофакторну аутентифікацію можна будь-коли вимкнути)

Більше
новин

aside_news
image preview_sm

Рейтинг смарт-годинників: 15 найкращих моделей

Ми відшукали для вас найкращі смарт-годинники 2022 року. Всі такі різні… Але кожен привабливий по-своєму Це не класичний топ або рейтинг, а, швидше, підбірка-рекомендація. Сьогодні розповідаємо про розумні годинники від відомих брендів, з широким набором функцій, різного дизайну та вартості. Який смарт-годинник вибрати? У фокус рекомендації експертів МТА потрапили смарт-годинники, які, залежно від ситуації, виконують […]

image preview_sm

Чи можна залишати телефон на зарядці на ніч

Багато людей мають звичку залишати телефон на зарядці всю ніч. Це зручно. Та існують моменти, коли таким чином можна зашкодити батареї Одразу заспокоїмо тих, хто захвилювався) Наші смартфони не можуть зарядитися чи розрядитися “занадто”. Для цього працює спеціальний контролер. Він зупиняє подачу електрики, коли батарея досягає оптимального заряду. І він же автоматично вимикає смартфон, поки […]

image preview_sm

День захисту дітей: які подарунки потішать вашу малечу?

1 червня багато країн відзначають Міжнародний день захисту дітей! Але саме в Україні, у 2022 році, свято набуває особливого звучання  Дуже хочеться зробити цей день яскравим для дітей, захистити їх по-справжньому.  Гадаємо, що позитивні моменти, класні подарунки, увага, нові враження здатні відволікти від реальності. Подаруйте своїй дитині те, про що вона мріє. Як мінімум, малюк […]

image preview_sm

ТОП-5 роутерів 2022 року для стабільного та швидкого інтернету вдома

Сучасний інтернет має бути швидким і бездротовим. Без хорошого Wi-Fi-роутера просто не обійтися І лише на перший погляд, здається, що купити маршрутизатор дуже просто, бо є з чого вибирати. Якщо хочете дійсно отримати вдома інтернет, який “літає” – прочитайте наші поради. Розповідаємо із власного досвіду) Як зрозуміти, що пора купити новий роутер  Одного разу підключивши […]

image preview_sm

Корисні сервіси, які у 2022 стали безкоштовними для українців

Різні застосунки та відомі освітні платформи пропонують безкоштовні доступи до свого функціоналу, аби ми мали можливість вивчати іноземні мови, спілкуватися по відеозв’язку, читати книги, здобувати нові професії, шукати роботу тощо Багато світових та українських компаній підтримують сьогодні українців у такий спосіб. Бо кожен прагне внести свій вклад у перемогу та зробити все, що від нього […]

image preview_sm

Обмін техніки в МТА

Популярна програма обміну в магазинах МТA – можливість оновити свій: смартфон (пріоритетно – Apple, але приймаємо й гаджети інших брендів у гарному стані)  планшет ноутбук ігрову приставку Взамін – обирайте новий гаджет будь-якого бренду, а ми дамо оцінку старого лише за 5 хвилин. Різницю в ціні оплачуйте готівкою чи банківською карткою.  30лайків Було цікаво?

image preview_sm

Як правильно заряджати свій iPhone: перевірені поради і лайфхаки

Про зарядку iPhone написано безліч статей та інструкцій. Але іноді виникають суперечки: хтось переконує, що варто назавжди забути про швидку зарядку, аби запобігти зношуванню акумулятора;  інші виступають проти бездротової технології;  а треті вважають, що й використання павербанків не надто добре впливає на батарею.  Спойлер у тому, що все перелічене – міфи. Сьогодні спростуємо їх та […]

image preview_sm

День персонального шеф-кухаря

В кінці лютого у світі відзначають свято людей, які тішать нас смачними шедеврами і професійно, чи просто за покликом серця, займаються кулінарією – День персонального шеф-кухаря Ця професія, як і багато століть тому, має неабиякий попит сьогодні. Існують, навіть, спеціалізовані сайти з пошуку та підбору кулінара для окремих родин, офісів, керівників тощо.  В обов’язки персонального […]

відгуки

avatar
first comment

Будьте першими хто залишить КОМЕНТАР!