Механічна клавіатура – дорога іграшка чи професійний інструмент?

Механічна клавіатура – дорога іграшка чи професійний інструмент?

Механічна клавіатура – дорога іграшка чи професійний інструмент

Механічна клавіатура – дорога іграшка чи професійний інструмент?

Механічні клавіатури набувають все більше популярності серед молоді та кіберспортсменів. У чому їхня перевага перед мембранними моделями і чи варто купувати – розповімо далі

Як працює механічна клавіатура

Клавіші механічних клавіатур працюють завдяки спеціальним перемикачам – світчам (switch: перемикати, англ.), розташованим усередині. Світчі відрізняються за силою натискання, гучністю роботи та відгуком (тактильним відчуттям, що клавіша спрацювала – опустилася і повернулася назад). Розрізняють перемикачі:

 • З віддачею, але без звуку – приємні тактильно, у роботі не гучні. Чудовий варіант для тривалої роботи з текстом.
 • З віддачею та звуком – поширені в кіберспортивному середовищі, завдяки швидкому відгуку, відсутності хибних спрацювань та відмінній надійності.
 • Лінійні – відсутній звук та опір натисканню. Тактильно – «найм’якші» з усіх перемикачів.

Механічні перемикачі – основна відмінність від дешевших, мембранних клавіатур. Мембранні клавіатури швидше зношуються, клавіші починають западати. Це відбувається через принцип роботи – під час натискання, клавіша тисне на мембрану, опускає її і замикає контакт. Саме тому натискати клавіші мембранної моделі доводиться сильніше, ніж клавіатури механічного типу, інакше вона не спрацює.

Найпоширеніші типи світчів

 • Black мають рівномірне натискання, без тактильних відчуттів та кліку – найкращий вибір для ігор.
 • Red мають меншу силу натискання, ніж Black та позиціонуються як ігрові.
 • Brown – щось середнє між ігровими та клавішами для набору текстів.
 • Clear дуже схожі на коричневі, але тактильні відчуття сильніші і приємніші, за силою натискання нагадують мембранну клавіатуру. Такі світчі в сучасних механічних клавіатурах зустрічаються досить рідко.
 • Blue – ідеальні для роботи з текстом завдяки гарному тактильному відчуттю, силі натискання схожій на мембранну клавіатуру.
 • Green можна охарактеризувати звучним клацанням, великою силою натискання і гарним відгуком.
 • Silent мають м’яку амортизацію в кінці ходу. Це тихі перемикачі.
 • Speed – ​​найшвидші світчі, ідеальні для ігор.

То яку клавіатуру краще купити: 7 трендових варіантів:

Якщо ви давно плануєте придбати механічну клавіатуру та ніяк не визначитесь з конкретною моделлю – ось підбірка актуальних рекомендацій від експертів МТА.

Canyon CND-SKB6-RU 

Одна із найбюджетніших механічних клав. Завдяки підсвічуванню клавіш, тут можна набирати текст навіть у темряві. Прогумована поверхня доповнюється глянцевими елементами. Клавіші зручні і тихі. 

Ця мультимедійна клавіатура спрощує використання основних програм, має спеціальні кнопки керування музичним плеєром, калькулятор, а також додаткові клавіші для інших необхідних задач. 

Logitech G815 

Досконала ультратонка клавіатура, що втілила в собі новітні ігрові технології. Вона обладнана спеціальними G-клавішами та системою RGB-підсвічування за технологією LIGHTSYNC, а для будь-яких параметрів роботи доступні налаштування. 

Відповідно до запитів вимогливих гравців, розробники обладнали аксесуар плоскими механічними перемикачами GL, доступними в декількох різновидах: з лінійним ходом, з тактильним відгуком або з клацанням. 

 • інтелектуальна RGB-підсвітка;
 • механічні ігрові перемикачі;
 • товщина 22 мм.

Цей пристрій, оптимізований для тривалих ігрових сеансів, часто називають новим поколінням механічних ігрових клавіатур. 

A4Tech Bloody b885n 

 • Технологія Light Strike використовує оптичні перемикачі з блискавичним відгуком до 0.2 мілісекунди. Геймери цінують і тактильний та гучний зворотній зв’язок.
 • На 25% швидше натискання. У звичайних металевих перемикачів хід спрацьовування становить 4 мм.
 • Жодних затримок в реакції на світлові швидкості.
 • Висока довговічність – до 100 мільйонів натискань.
 • Програмовані клавіші. M1 та M2 попередньо налаштовані як функціональні клавіші Ctrl/Alt.
 • Підсвічування. Натисніть FN + F12, щоб увімкнути/вимкнути підсвічування. Натисніть FN + ↑/↓, щоб налаштувати яскравість.
 • Вологозахисне нанопокриття. Формує поверхню, яка захищає внутрішні деталі клавіатури від дії вологи. 
 • 100% N-клавішне натискання. Кожен натиск реєструється незалежно від того, скільки клавіш утримується одночасно, разом із клавішами-модифікаторами (Shift, Control та ALT).

A4Tech B318 Bloody Black 

Гібридна модель бюджетного цінового сегменту. Сама клавіатура – мембранна, а клавіші які найчастіше використовуються в іграх – механічні. 

 • Швидкий механічний перемикач. 
 • Блискавична гра 
 • Час відгуку 0.2 мс
 • Відсутність традиційного металевого брязкоту. 
 • Висока швидкість натискання 
 • Жодних затримок
 • Ресурс на 100 млн натискань
 • Подвійний захист від розливів
 • Ігровий режим.

Razer BlackWidow V3 TKL (Green Switch) 

Позиціонується як продукт верхньої цінової категорії, призначений для найбільш вимогливих геймерів і кіберспортсменів. Може стати хорошим вибором турнірної клавіатури для виїзних змагань і LAN-фіналів. 

Завдяки відсутності цифрового блоку, ця модель має невеликі габаритні розміри, помірну вагу. Ключовою особливістю клавіатури стало використання швидкодіючих механічних перемикачів Razer Green Switch, які забезпечують вражаючу надійність (не менше 80 млн. натискань) і чіткий тактильний відгук. 

Клавіатура класична Razer Ornata V2 

Гібридні механічно-мембранні перемикачі Razer поєднують миттєвий відгук клацання механічного перемикача зі звичним, м’яким відчуттям звичайної клавіатури.

Модель оснащена багатофункціональним цифровим колесом і клавішами управління медіа. Додані, також, елементи управління, які можна налаштувати на паузу, відтворення, пропуск тощо: для максимальної зручності під час розваг.

Logitech G413 

Клавіатура має класичний візуал. Вона задумана, розроблена та сконструйована дуже скрупульозно, з великою увагою до найменших деталей. Результатом зусиль фахівців стала модель, у якій є саме те, що потрібно користувачеві. Тонкий корпус із загостреними контурами виготовлений з легкого високоміцного алюмінієвого сплаву 5052. На нижній панелі розташовані напрямні канали для кабелів миші й гарнітури. Ніжки мають регульовану висоту. Вони оснащені гумовими накладками та дозволяють кожному користувачеві підібрати зручний кут нахилу клавіатури.

Підсумуємо) 

Механічні клавіатури – пристрої преміального рівня, які відмінно підійдуть для геймерів і людей, які професійно працюють з великою кількістю тексту.

І якщо мембранні клавіатури – широкий асортимент переважно недорогих моделей, то механічні – відкривають весь спектр високоякісних професійних рішень.

Для кіберспорту та активного геймінгу хороша механічна клавіатура настільки ж важлива як монітор чи ігрова мишка з великим килимком.

Більше цікавого: “Секрет переможної гри. Або чим відрізняються ігрові комп’ютерні миші від звичайних”

Більше
новин

aside_news
image preview_sm

Корисні сервіси, які у 2022 стали безкоштовними для українців

Різні застосунки та відомі освітні платформи пропонують безкоштовні доступи до свого функціоналу, аби ми мали можливість вивчати іноземні мови, спілкуватися по відеозв’язку, читати книги, здобувати нові професії, шукати роботу тощо Багато світових та українських компаній підтримують сьогодні українців у такий спосіб. Бо кожен прагне внести свій вклад у перемогу та зробити все, що від нього […]

image preview_sm

Система для «розумного» захисту будинку: крутий український Ajax

Бездротові охоронні комплекти Ajax легко монтуються, мають зручне мобільне управління, високу надійність. Їх використовують для професійного захисту житла і цінних речей. А створюють в Україні, уявляєте? У Києві також є свій Apple. Це компанія Ajax Systems, яка за кілька років стала провідним виробником систем безпеки у Європі. Її гаджети продаються у більш ніж 75 країнах […]

image preview_sm

Обмін техніки в МТА

Популярна програма обміну в магазинах МТA – можливість оновити свій: смартфон (пріоритетно – Apple, але приймаємо й гаджети інших брендів у гарному стані)  планшет ноутбук ігрову приставку Взамін – обирайте новий гаджет будь-якого бренду, а ми дамо оцінку старого лише за 5 хвилин. Різницю в ціні оплачуйте готівкою чи банківською карткою.  24лайків Було цікаво?

image preview_sm

“Ми не припиняли роботу жодного дня в умовах війни”

24 лютого новина про початок війни, звісно, шокувала. Тому цього ж дня керівники компанії організували загальнокомандний meet. Потрібно було заспокоїтись і обговорити декілька орієнтовних планів дій Ключовим розумінням стало те, що ми, однозначно, продовжуємо роботу. Наскільки це можливо…  МТА опинилась в умовах відсутності доступу до складів та магазинів у Києві, з розірваною логістикою і без […]

image preview_sm

ТОП кращих планшетів для роботи і розваг

Планшет залишається одним із найкомпактніших гаджетів для споживання контенту, розваг та продуктивної роботи. А можливість підключення клавіатури дозволяє виконувати практично всі завдання, які ми звикли робити за ноутбуком. Якщо вам потрібен такий гаджет для роботи, навчання чи відпочинку, важливо правильно його вибрати. Саме тому ми підготували ілюстрований топ найкращих планшетів 2022, які вже зараз можна […]

image preview_sm

Ігрові гаджети й аксесуари: новий рівень потужності

Нещодавно натрапили на цікаве дослідження українського ринку відеоігор. Виявляється, 63% людей віком 31-35 років грають в комп’ютерні ігри, щоб відволіктися, перезавантажитись і відпочити. А геймери-підлітки, майже на 80% сприймають гру як розвагу. Більша частина українців воліє грати на смартфонах і комп’ютерах. І лише 15% геймерів найчастіше обирають консолі.  Існує стереотип, що комп’ютерні ігри –  марна […]

image preview_sm

ТОП-12 популярних смартфонів початку 2022

Флагманські смартфони приваблюють аудиторію новими просунутими функціями, бюджетні – поліпшеним дизайном та хорошою продуктивністю У МТА-рейтинг кращих смартфонів початку 2022 року в Україні потрапили моделі, які щодня завойовують все більше прихильників. Вони оснащені відмінними камерами, хорошою продуктивністю, вражаючою автономністю, сучасним форм-фактором і привабливим дизайном.  Разом з тим, у нашій підбірці немає моделі, яка б підійшла […]

image preview_sm

Китайський Новий рік 2022

Не лише українці люблять Новий рік та з розмахом його святкують. Це свято дуже поважають китайці. У них існує власна новорічна міфологія. А яскравий китайський Новий рік і новорічні тварини-символи Піднебесної відомі у всьому світі Цікаво, що цьогоріч китайці зустрічатимуть не 2022 рік, як решта світу, а 4720-ий. Символом року за східним гороскопом стане Чорний […]

Товари з статті:

відгуки

avatar
author

Sony створила контролер PlayStation для смартфонів • MTA BLOG

2021-12-07 15:06:14

[…] Більше цікавого: “Механічна клавіатура – дорога іграшка чи професій… […]

0
0
author

Анастасія

2021-11-24 10:14:30

Я навіть не знала, що така велика різниця в принципі клавіш різних клавіатур. Прямо задумалась - для того, щоб тексти набирати, вона ж краща також, не лише для Ігор, правильно??

1
0
author

Валентин

2021-11-23 21:28:27

Огонь 🔥🔥🔥

0
0