Розділи

7 налаштувань, які потрібно зробити після покупки смартфона

7 налаштувань, які потрібно зробити після покупки смартфона

Максим Дущак
12.03.2024
1 хв
Було
цікаво?
1529 лайків
Кількість
перeглядів
6607 переглядів

 

Ми вважаємо, що після покупки нового смартфона він повністю готовий до використання. Але це не зовсім правильна думка. 

 

Бо крім зняття транспортувальних плівок, потрібно здійснити щонайменше 7 важливих налаштувань. Вони допоможуть використовувати смартфон на повну та убережуть його від непередбачуваних ситуацій. 

Обов’язково збережіть наш гайд собі в закладки, адже в господарстві все знадобиться :)

   

① Оновіть систему з програмами

 

Це перше, що потрібно зробити, особливо, якщо пристрій вже давно надійшов у продаж. Оновлення системи до останніх версій допомагає краще захиститись від вірусів та пришвидшує роботу мобільних застосунків

Щоб швидко оновити смартфон потрібно перейти в:

"Налаштування" → "Про пристрій" → "Оновлення ПЗ"

 

У деяких моделях цей “шлях” може трішки відрізнятись. Але в Гуглі знайти потрібну інформацію можна за декілька секунд :)

     

② Прив’яжіть смартфон до облікового запису

 

Обов’язково зробіть це, щоб користуватись гугл-сервісами, встановлювати додатки, отримувати електронну пошту, синхронізувати контакти тощо. 

Зробити це дуже легко: 

 

В налаштуваннях переходимо в “Облікові записи” → Внизу екрана тиснемо “Додати обліковий запис”, якщо система пропонує обрати тип, вибираємо Google.

  

 

③ Видаліть непотрібні програми

 

Xiaomi, Realme, OnePlus та інші виробники, часто завантажують на свої пристрої цілу купу фірмових програм. Деякі з них корисні, як от музикальний плеєр, проте більшість лише забивають пам’ять та знижують продуктивність. Наша ціль – видалити їх :)  

 

Переходимо в налаштування, обираємо “Додатки” → “Всі додатки”.

 

Тут потрібно вручну пройтись по списку програм, які вам непотрібні, та видалити їх. Навіть, якщо ви випадково зітрете якийсь корисний додаток, його можна швидко завантажити з Google Play 👍

   

④ Перенесіть необхідні дані зі старого смартфона

 

Це потрібно зробити, якщо ви зберігали інформацію не в хмарному сховищі, а у фізичній пам’яті минулого смартфона. 

Щоб перенести фото, відео, музику та іншу інформацію, можна використовувати USB-кабель. Також є багато сторонніх програм, які підходять для бездротової передачі файлів, наприклад, Files from Google, Send Anywhere.

Деякі бренди, як от Huawei, Samsung і OnePlus, мають свої фірмові програми для “клонування” телефона. З їх допомогою можна імпортувати на новий пристрій не лише медіафайли, а й текстові повідомлення, журнали викликів та іншу інформацію. Це максимально зручно. 

 

⑤ Увімкніть резервне копіювання

 

Надзвичайно важлива штука, яка захистить вас від повної, або часткової втрати інформації на смартфоні. Система автоматично копіює в хмарне сховище всі дані смартфона – інформацію застосунків, історію дзвінків, контакти, налаштування та всі медіафайли. Цей процес відбувається регулярно – кожен день, тиждень чи місяць. Періодичність встановлює користувач.

Налаштовується все доволі просто:

 

Переходимо в “Налаштування” → “Система” → “Резервне копіювання” та дотримуємось інструкції.

 

Скоріш за все, смартфон потрібно буде перезавантажити після здійснення всіх налаштувань. 

    

⑥ Активуйте “Пошук пристрою”

 

Ще одна корисна фішка, яка може врятувати ваш смартфон від непередбачених ситуацій. Якщо девайс буде втрачений, ви зможете швидко його знайти або віддалено заблокувати

 

Щоб увімкнути цю функцію, потрібно перейти в "Google" → "Безпека" → "Знайти мій пристрій".

 

Пошук пристрою буде працювати, тільки якщо смартфон підключений до інтернету та має активовану геолокацію.

 

⑦ Встановіть антивірус

 

Звучить банально, всі про це знають, але не всі виконують. Встановити хороший антивірус можна в кілька кліків, завантаживши його з Google Play. Програм існує просто безліч, як платних, так і безкоштовних. 

Він працює в фоновому режимі, споживає мінімум енергії і значно знижує ризики підхопити шкідливі програми. Також потрібно пам’ятати про “цифрову гігієну” – не відкривайте підозрілі та невідомі файли, ретельно перевіряйте веб-сайти, не переходьте за посиланнями, які обіцяють щось дуже вигідне :)

 

А на цьому все. Якщо ви плануєте оновити свій смартфон, обов’язково загляніть в наш каталог. Маємо гаджети під будь-який бюджет. Якщо ж ви щойно купили довгоочікуваний смартфон, то вітаємо вас :) А ще – пропонуємо прочитати інші корисні статті:

 

Було
цікаво?
1529 лайків
Кількість
перeглядів
6607 переглядів
Поділитись: