Нові покоління комп'ютерів завжди займають місця своїх попередників і це цілком нормально. Проте є пристрої, які залишаються актуальними протягом багатьох років. Як ти вже зрозумів, це комп’ютерні монітори.
Але вони можуть бути не лише «комп’ютерними». Їх часто застосовують як додатковий екран для ноутбука, а інколи – як телевізор. Хоча усі ми обираємо монітор залежно від початкової потреби (ігри, робота, перегляд фільмів або як додатковий дисплей), проте кожна модель – універсальна.
Тому ми підібрали для тебе кілька моніторів, які точно будуть актуальні ще багато років після покупки. Нумо до огляду 👇
Asus TUF Gaming VG279Q3R
Почнімо з класичного ігрового монітора.
Ця модель базується на матриці IPS, яка відома досконалою якістю картинки під будь-яким кутом, а також точною передачею кольорів. Роздільна здатність тут – 1920 × 1080 пікселів, з діагоналлю 27 дюймів. Може здатись, що Full HD замало для такого монітора, але це не ключовий показник в іграх. Найголовніше – частота оновлення екрана 180 Гц. З нею ти зможеш швидше реагувати на рух суперників. У динамічних шутерах, як-от Counter-Strike 2, Rainbow 6 Siege чи Fortnite, це дуже важливо.
🔹 До речі, цей монітор досить економний, адже споживає всього 21 Вт. Вага його (разом із підставкою) – 4,3 кілограма. Небагато, але по столу він ковзати не буде)
Samsung Odyssey G5 S27CG550EI
Створений для повсякденного користування та роботи.
У моделі класичне співвідношення сторін 16:9 та діагональ 27", як у монітора від Asus. Проте її роздільна здатність вже трохи вища – 2560 × 1440. Екран має матрицю VA – надійний варіант із високою контрастністю, глибоким чорним кольором та широкими кутами огляду. Це ідеальний варіант, щоб очі не втомлювались після тривалої роботи.
✔️ Samsung Odyssey з частотою оновлення 165 Гц споживає 48 Вт. Це, звісно, більше, ніж ігровий Asus, але некритично. Важить монітор 4,1 кг разом із підставкою, тож його можна легко перенести й розмістити у зручному тобі місці.
Acer EK221QH
Недорогий, універсальний монітор.
Головна його особливість – наявність Full HD. Думаємо, це «мастхев» для будь-якого сучасного монітора.
Попри бюджетну ціну, екран має частоту оновлення 100 Гц, що значно краще звичайних 60. Acer EK221QH також оснащений матрицею VA з діагоналлю 21,5". Завдяки цьому монітор легко переносити у рюкзаку, а його вага – всього 2,8 кілограма.
🔹 Монітор чудово підійде для ролі як основного, так і додаткового робочого екрана. Він досить автономний, адже споживає всього 30 Вт. Радимо звернути на нього увагу.
HP OMEN 34c
На черзі ще один ігровий монітор, але з однією особливістю.
Співвідношення сторін моделі – 21:9, що характерно для вигнутих моніторів. Запитаєш, у чому їх перевага? Що ж, людське око здатне охопити площу під кутом близько 200° (горизонтально). Хоча чітко можна побачити лише малу точку, все решта охоплює периферичний зір.
✔️ Якщо подивитися у звичайний монітор чи телевізор, можна помітити, що вони займають невелику частину (30–40 %) зони огляду. У цьому і перевага вигнутих моніторів. Такі моделі більше «заповнюють» периферичний зір, а зігнуті кути допомагають оку краще сприймати інформацію.
🔹 Щось ми трохи затягнули, тож повернімося до характеристик. HP OMEN 34c має діагональ 34", але воно й не дивно). Розширення екрана теж пристойне – 3440 × 1440 пікселів. Монітор оснований на матриці VA та має частоту оновлення 165 Гц.
Модель досить габаритна, тому важить майже 11 кг. Цей «монстр» також споживає 76 Вт (0,5 у режимі очікування). Якщо що, про монстра це ми в гарному контексті)
Xiaomi Gaming Monitor G27i
Наостанок – золота середина серед моніторів.
Модель заявлена як ігрова, але чудово підійде і для роботи та перегляду відеоконтенту.
✔️ Екран із матрицею IPS має роздільну здатність Full HD (1920 × 1080). Частота оновлення тут теж хороша – 165 Гц. Чудовий набір, щоб провести вечір за улюбленою грою.
Також монітор Xiaomi підійде і для навчання або робочих завдань. Він має оптимальну діагональ 27" та співвідношення сторін 16:9. Споживає він досить небагато – 36 Вт, до того ж важить лише 3,6 кілограма. Не будемо затягувати, залишилось трішки)
Висновок: порівняння цін та вибір кращого монітора 2025
Ось невелика табличка із ціною моделей, які ми розглянули
Назва монітора |
Ціна |
7 499 грн |
|
8 399 грн |
|
3 299 грн |
|
19 599 грн |
|
6 199 грн |
Усі моделі різні, унікальні. Головне тут – це мета придбання. Ніхто не хоче, аби монітор місяцями стояв без діла, вкриваючись пилом. Тому перед покупкою радимо добре подумати над тим, як ти будеш його використовувати. Потрібна буде порада або ідея з цієї теми? Ти знаєш, до кого звертатися)
Більше цікавого:
✔️ Кожна покупка – твій супермегабонусний кешбек!
✔️ Порівняння ноутбуків Acer: Aspire 3, Extensa 15 та Nitro V 15 – який обрати у 2025 році?
✔️ Apple готує iPhone 17 Pro: які будуть оновлення функцій камери і дизайну
✔️ Як правильно вибрати клавіатуру та мишу: маленькі деталі, які зроблять твою роботу ефективнішою