Ноутбуки стрімко набирають популярність.
На відміну від стаціонарних ПК, їх легко взяти з собою в офіс, університет чи улюблене кафе. Маючи з собою ноутбук й невеликий рюкзак, ти зможеш працювати або вчитися з будь-якого куточка з розеткою та доступом до мережі. Сам знаєш, як це зручно)
Та майже всі ноутбуки починають нагріватися при середньому та високому навантаженні. Більшість моделей пристосовані до високих температур, але у нас це може викликати дискомфорт. До того ж зайві лаги чи фрізи точно не потрібні. Але ми знаємо, як залишити свій пристрій прохолодним 👇
Аналізуємо та діємо
Для початку варто провести домашній “техогляд”. Зазвичай причиною перегріву стають дії, на які ми не звертаємо увагу.
Можливо, ти часто користуєшся ноутбуком лежачи, залишаючи його на дивані, подушці або іншій м’якій поверхні. У такому положенні теплота майже не розсіюється, тож радимо класти ноутбук лише на тверду та рівну поверхню – наприклад, стіл або спеціальну підставку з отворами.
Керування програмним забезпеченням
Далі радимо вилучити усі непотрібні програми, що працюють у фоновому режимі. Вони постійно навантажують процесор, змушуючи його працювати на досить високій частоті.
🔹 Відкрий Диспетчер завдань та переглянь програми, які витрачають найбільше ресурсів. Там точно знайдеться один-два зайвих додатки, від яких варто чим швидше позбутися.
Оптимізація роботи ноутбука
Не забувай оновлювати систему та драйвери. Їх нові версії з’являються досить часто і спрямовані на краще охолодження та роботу пристрою. Про наявність оновлень система повідомляє сама, а нові драйвери можна переглянути у додатку Geforce Experience або AMD Radeon Software залежно від типу графічного ядра (відеокарти).
Також, регулярно перевіряй наявність вірусів на ноутбуці. Вони здатні пошкодити важливі файли, негативно впливати на роботу пристрою та його операційну систему. Перевірки можна здійснювати через розділ “Безпека у Windows” або сторонні програми (можуть бути платними).
Фізична взаємодія
Наступний крок – чистка та заміна термопасти.
За роки використання твій ноутбук назбирав чимало пилу через невеликий отвір для охолодження. Щоб позбутись його, вимкни ноутбук, відкрути задню кришку та обережно витри доступні місця. Для цього чудово підійде м’яка щітка, пензлик або повітряний компресор.
Замінити термопасту вже трохи складніше, адже для цього потрібно зняти систему охолодження, позбутися старої пасти на процесорі та радіаторі (допоможе спирт та м’яка серветка). Після нанесення нового шару, обережно збери все назад та увімкни ноутбук. Але для початку переглянь кілька роликів на YouTube або скористайся допомогою майстра.
Корисні звички для твого пристрою
🔹 Наостанок радимо дотримуватися двох зрозумілих правил, які збережуть твій ноутбук прохолодним.
По-перше, уникай надмірно теплих місць та прямих сонячних променів – так навіть вимкнений пристрій може сильно нагрітися.
По-друге, вимикай ноутбук, коли ним не користуєшся. Це дає системі можливість повністю охолонути, що позитивно впливає на продуктивність пристрою та його довговічність.
Ми впевнені, ці поради допоможуть тобі уникнути перегріву навіть під час інтенсивної роботи. Ділися цією інформацією з друзями: нехай і їх ноутбук залишається прохолодним)💙
Більше цікавого:
✔️ Огляд Lenovo IdeaPad Slim 3: ноутбук на новому поколінні процесорів N
✔️ Огляд ASUS TUF Gaming A15: геймерський ноутбук для молоді без зайвого пафосу
✔️ Порівняння ноутбуків Acer: Aspire 3, Extensa 15 та Nitro V 15 – який обрати у 2025 році?
✔️ Apple випустить iPad Pro з M5 та двома фронтальними камерами вже до кінця року