Безперебійний доступ до мережі Wi-Fi без світла 💡
Втомилися від відключень світла на 6-10 годин? Саме час подумати про стабільний інтернет. Розповідаємо в інструкції, як живити роутер від повербанка правильно і без зайвих рухів.
Підключення роутера до повербанка: підготовчий етап
Перше, що необхідно зробити – зв'язатися з провайдером за гарячою лінією й уточнити, чи працює його система під час вимкнення світла.
- Використання інтернет-кабелів від акумуляторів дають зв'язок до 6 годин.
- Оптоволокно від генераторів дасть змогу взагалі не залежати від блекаутів.
- Якщо інтернет проходить стандартними кабелями, його подача буде припинятися на час відключень електрики й тут нічого не можна зробити.
Найкращий варіант – провести оптичний кабель до роутера в будинок або квартиру, щоб не переживати про відсутність Wi-Fi під час відключень на 6+ годин. Якщо провайдер не надає такі послуги, варто задуматися про укладення договору з іншою компанією.
Як живити роутер від повербанка: вибираємо обладнання
Наступний етап, перед тим, як підключити роутер до повербанка, – пошук зовнішнього акумулятора з відповідними технічними характеристиками.
На зворотному боці маршрутизатора вказується максимальний показник струму, що надходить – напруга в 5V/2A, 9V/2A, 12V/1,5A. Важливо, щоб повербанк був здатний генерувати достатню кількість енергії для живлення, але, при цьому, не перевершував роутер за вольтажем.
Наприклад, для гаджета з характеристикою 9V підходить повербанк, що підтримує напругу в 9V. 5V буде недостатньо для роботи, а при потужності в 12V техніка може перегоріти. Для 12V роутера підійде тільки PowerBank з відповідним вольтажем.
Також, зверніть увагу на сім важливих моментів:
- Розмір повербанка. Для обмежених просторів рекомендуємо вибирати компактні пристрої, щоб нічого не заважало роутеру передавати сигнал.
- Безпека. Перевірте якість збірки, міцність корпусу, внутрішній захист PowerBank.
- Ємність повербанка. Визначає час роботи роутера при відключенні електрики. Рекомендуємо придивлятися до акумуляторів на 8000+ мАг, що подарує 7-8 годин безперебійної подачі інтернету. Якщо хочете довше не залежати від світла, плануєте користуватися повербанком для живлення ще й інших гаджетів, обирайте на 10000+ мАг.
- Швидкість зарядки. В умовах регулярних відключень електрики, важливо, щоб PowerBank максимально швидко заповнював заряд. Бюджетні пристрої заряджаються від мережі за 4-6 годин, дорогі вимагають живлення не більше ніж годину.
- Потужність. Сучасний роутер вимагає павербанк на 50-65W. Для більш застарілих пристроїв достатньо потужності у 22,5W.
- Індикація. Попереджає про зниження заряду PowerBank.
- Кількість роз'ємів. Наявність додаткових USB-портів – безсумнівна перевага, яка дає змогу паралельно із зарядкою роутера живити кілька гаджетів через кабелі.
Що функціональніший, потужніший повербанк, то вища його ефективність і автономність.
Підбираємо кабелі для PowerBank і маршрутизатора
Далі необхідно вибрати шнур, щоб з'єднати PowerBank і роутер. Сюди підійде стандартний USB-DC, головне перевірити, чи відповідає роз'єм і вольтаж.
Неправильно підібраний кабель не зможе живити та проводити інтернет або пошкодить гаджет, тому ретельніше читайте інструкцію.
У деяких випадках можуть виникати проблеми з підключенням до роутера через недостатній рівень напруги, що генерується повербанком. Тоді на допомогу приходить додаткове обладнання.
Сюди відносяться перетворювачі USB і спеціальні кабелі з тригерами для зміни напруги зарядного пристрою. Їх безліч: від стандартних до оснащених дисплеями, перемикачами 9-12V. Такі кабелі дають змогу підвищити напругу до певного рівня.
Як підключити роутер до повербанка – коротка інструкція
Існують два типи підключення маршрутизатора до PowerBank – через USB і PoE.
Порядок дій першим елементарний.
- Дістати шнур живлення з роутера.
- Під'єднати спеціалізований кабель роз'ємом USB до повербанка, а кінцем DC – до маршрутизатора Wi-Fi.
- Натиснути кнопку ввімкнення на «банці».
- Почекати 10-15 секунд, щоб система почала функціонувати.
- Зайти в налаштування будь-якого гаджета, перевірте сигнал вай-фай.
Роутер має стабільно роздавати домашній інтернет без втрати швидкості та перебоїв.
Другий тип – за допомогою технології PoE. Вона дає змогу передавати мережу і, одночасно, живити роутер через один кабель – Ethernet.
Для того, щоб використовувати цей спосіб:
- вставте інжектори в порт роутера і термінал з оптоволокном;
- з'єднайте їх мережевим кабелем Wi-Fi;
- від сумісного повербанка подайте живлення на інжектор і роутер.
Ця покрокова інструкція допоможе не залежати від регулярних відключень електроенергії. Готові узятися до практики? Починайте підключення роутера до повербанка з підбору надійних кабелів.
Більше цікавого: