Вибираємо блискавичне еспресо для твого втомленого гаджета⚡
Смартфон, як авто, виконує сотню різних функцій, перетворюючись за потреби то на GPS, то на музичний плеєр. Однак, без запасного бака пального навіть модель із маленькою витратою не витримає довгого маршруту.
І тут на поміч поспішає повербанк – непомітна каністра спокою у багажнику, яка врятує тебе й того незнайомця. Розповідаємо, на що звернути увагу під час його вибору, аби не опинитися "на нулі" у найвідповідальніший момент.
1. Тип батареї
Перший параметр, який потребуватиме уваги. Літій-іонні акумулятори виділяються відмінною енергомісткістю за відносно невеликих габаритів, низьким саморозрядом, оптимальною вартістю. Літій-полімерні дорожчі, зате компактніші, легші, стійкіші до старіння. Мають високий рівень безпеки та довгий термін служби.
2. Фактична ємність
Смартфон на 5000 мАг можна зарядити повербанком на 20000 мАг 4 рази… Чули таке? Казкове ствердження, адже жодна батарея не спроможна віддавати 100% заряду. Його частина завжди витрачається на нагрівання компонентів, процес транспортування енергії через кабель, адаптацію напруги під тип гаджета, як-от з 5V до 12V. Зазвичай, брендові повербанки здатні ділитися тільки 70-75%. Тобто, в наведеному випадку пристрій зарядить телефон 3,5 раза.
Обираючи ємність, обов'язково враховуй фактичну, а не загальну.
3. Потужність
Впливає на швидкість заряджання пристроїв та повербанка. Для відновлення батареї середньостатистичного смартфона вистачить 18W. Планшетам, ноутбукам або кільком не надто потужним пристроям – 30-65W. Ультрабукам, MacBook та іншим вимогливим лептопам – 100W+.
4. Вхідна та вихідна сила струму
Перший параметр визначає швидкість заряджання зовнішнього акумулятора, а другий – підключених девайсів. Чудово, якщо обидва значення будуть на високому рівні, але, загалом, для смартфонів норма варіюється в межах 10-20W, а для ноутбуків – 30W+. Бажано, щоб було кілька портів з розбіжною силою струму, аби підʼєднувати гаджети з різними вимогами до заряджання.
5. Вага
Обираючи повербанк за ємністю, не забудь про відповідну обсягу акумулятора вагу. Наприклад, батарея на 10000 мАг важитиме до 250 грамів, на 20000 мАг – до 500 грамів, а на 50000 мАг – до 750 грамів. Здавалося б, не критично… Поки не підеш гуляти містом з кілограмовим повербанком.
Памʼятай, більше – не дорівнює краще. Для дому та офісу – норма брати важкі, великі моделі. Такі собі міністанції. Для поїздок краще обирати найлегші з достатньо містких. Для піших походів в гори – середні: і енергії вистачить, і пуд пластику на спині тягнути не доведеться.
6. Тип заряджання
Окрім звичайного відновлення батареї існують ще чотири способи підживити девайс енергією.
Швидке заряджання. Повербанки з такою функцією мають в характеристиках позначку Power Delivery (PD) або Quick Charge (QC). Дозволяють заживитися за короткий термін – від 20 хвилин до 3 годин. Стабільність роботи, ефективність, швидкість залежить від версії турбозарядки та типу підʼєднаного девайса.
Бездротове. Від творців "геть кабелі й все зайве". Корисна функція, особливо враховуючи тренд на аналогічний функціонал смартфонів. Тут за незручність використання або знос гнізда хвилюватися не доведеться: поклав зверху – і вся взаємодія. Проте, враховуй нижчу швидкість відновлення батареї в порівнянні з потужністю дротового.
Наскрізне. Дозволяє одночасно заряджати повербанк від розетки та гаджет, підключений через USB-порт, чим заощаджує час. Стане в пригоді за регулярних відключень електрики.
Сонячне. Відновлює батарею завдяки променям світила через вбудовані невеликі панелі. За відсутності доступу до електрики або під час блекаутів – надзвичайно комфортний спосіб.
Добре подумай, які типи стануть помічниками, а які – вантажем.
7. Порти
Подивись на інтерфейси підключення, бо від них залежить, з якою технікою буде сумісний PowerBank.
- USB Type-A – підходить під смартфони з OS Android.
- Lightning – створений для різноманітних гаджетів Apple.
- USB Type-C – заживить будь-які девайси відомих і ноунейм брендів.
- Micro-USB – необхідний для зарядки власне повербанка.
Далі визначся з кількістю USB-розʼємів. Обсяг залежить від призначення повербанка: міські заряджають 1-2 пристрої одночасно, а туристичні – 4-6. Скільки потрібно, аби залишатися на звʼязку – вирішувати самому мандрівнику, проте враховуй вартість: що більше портів, то вищий цінник.
8. Додатковий функціонал
Звернемо увагу на дві найголовніші опції.
LED-дисплей. Стандартні світлові індикатори не можуть повною мірою передати залишок заряду акумулятора, навіть якщо їх чотири. У такому випадку усі світлодіоди можуть означати як 100%, так і 85%. Різниця критична в екстрених випадках, погодься. Цифровий екран відображає заряд до відсотка, тому сумнівів не залишиться.
Ліхтарик. Закон мандрівника – обираючи повербанк для подорожей, враховуй наявність джерела освітлення, адже ситуації бувають різні. Рекомендуємо моделі, у яких яскравість освітлення керується і не залежить від місткості зовнішнього акумулятора. Корисним стане комплектний відбивач.
Цікавий функціонал, але знов-таки, переконайся, чи дійсно потрібний. Адже він – плюс до ваги та ціни.
9. Бренд.
"Та чим вони там відрізняються" – шлях до покупки повербанка, який буде погано/довго заряджатися або нашкодить підʼєднаним гаджетам. У випадку зовнішніх акумуляторів радимо віддавати перевагу іменитим брендам. Попри всю доступну вартість ноунеймів, несертифіковані повербанки грішать неправильною інформацією про технічні характеристики та неякісними компонентами.
Де купити повербанк під будь-який випадок життя
Складно уявити виживання у цифрових джунглях без повербанка. За його відсутності ти просто турист зі зламаним компасом, а з ним – повноцінний дослідник, якому підвладні технологічні вершини.
Вибирай свій талісман в інтернет-магазині МТА, а на кешбек – інший гаджет у дорогу. Нехай енергія завжди супроводжує тебе!