Кожен виробник смартфонів намагається привнести до свого продукту особливу "фішку". У когось це виходить дуже вдало, а новизна інших – взагалі не сприймається користувачами.
Ми вирішили згадати, які найцікавіші технологічні новинки показали смартфони 2022 року.
①Dynamic Island
iPhone X вперше представив користувачам легендарний чубчик, який відразу ж поділив людей на 2 табори: тих, хто її любив і тих, кого вона дратувала. Нарешті в iPhone 14 розробили нову виїмку – Dynamic Island. Те, що раніше було простим статичним прямокутником, стало інтерактивною панеллю, яка дозволяє по-новому взаємодіяти з гаджетом. Вона не лише цікаво виглядає, а й дуже корисна. За допомогою динамічного острівця можна керувати музикою, картами, камерою та багатьма іншими функціями.

②Прозора задня панель
Донедавна більшість смартфонів популярних брендів мали майже однаковий дизайн. По-справжньому оригінальний зовнішній вигляд зустрічався тільки в деяких дорогих моделях. Проте з появою смартфона Nothing Phone все змінилося. Він моментально привернув увагу до свого незвичайного зовнішнього вигляду. Задня частина має не тільки цікаві світлодіоди, але й повністю прозора. Користувачі бачать найпривабливіші елементи внутрішньої конструкції пристрою. А коли надходять повідомлення, світлодіоди спалахують навколо цих елементів, створюючи ще більше естетики.

③Інноваційний оптичний зум
Виробники постійно покращують якість камери, додають нові технології та можливості. Прогрес не торкнувся лише оптичного зуму. Смартфони, в основному, мали 3-кратне збільшення, рідше – 5-кратне. Але флагманська модель Samsung Galaxy S22 Ultra пішла набагато далі, і представила зум із 10-кратним збільшенням. Це стало можливим завдяки 10-мегапіксельному об'єктиву з перископом. З його допомогою можна фотографувати тварин із безпечної відстані, детально розглядаючи кожну з них. Сподіваємося, що такий зум з'явиться у смартфонах й інших брендів.

④Чотири динаміки
Зазвичай смартфони оснащені двома динаміками, але Xiaomi 12 Pro пішов далі. Крім хороших характеристик, модель отримала 4 динаміки – 2 низькочастотні та 2 твітери. Користувачі відчули, мабуть, найкраще звучання смартфона. Звук був не найгучнішим, але з його якістю не міг змагатись жоден смартфон на ринку. Особлива звукова щільність та баланс дарували дивовижні відчуття під час ігор, перегляду контенту та прослуховування музики.

⑤Транскрибація аудіо повідомлень
Популярна лінійка смартфонів Google Pixel запропонувала дуже цікаву можливість транскрибацію голосових повідомлень. Невелике поле транскрипції супроводжувало кожне вхідне на Google Pixel голосове повідомлення. Так, користувачі могли не прослуховуючи дізнатися їх зміст. Сподіватимемося, що ця "фішка" стане доступною і на смартфонах інших виробників.

⑥Додатковий екран
Багато брендів намагалися внести новизну, обладнуючи свої гаджети додатковими інтерфейсами. Наприклад, RAZR 2 інтегрував невеликий екран для додаткових даних, Yota Phone мав повноцінну електронну книгу на задній панелі, а Mi 11 Ultra додав маленький екран біля камери для селфі. Реальну цінність вніс Galaxy Z Flip 4 зі своїм 1,9-дюймовим дисплеєм. Розробникам вдалося знайти золоту середину між розміром та функціональністю. На маленькому екрані зручно приймати або відхиляти дзвінки, переглядати повідомлення, перемикати треки та навіть робити селфі. Дисплей працює дуже плавно, дозволяючи не відкривати смартфон для виконання рядових функцій.

Дуже сподіваємося, що новий 2023 порадує нас новими технологіями. Наприклад, дуже цікаво буде побачити голосового асистента, який вміє “читати по губах”, смартфон із сонячною батареєю або пластиком з самовідновленням. До речі, ці технології вже були представлені широкій аудиторії.
Хочете бути першими в курсі всіх новинок? Скоріше підписуйтесь на наш дайджест.
Вказані ціни – актуальні на момент публікації статті