Розповідаємо сьогодні про ініціативу, що розпочалася рік тому як спонтанна та зворушлива різдвяна історія, а поступово переросла у масштабний благодійний проєкт.
Одного дня клієнти нашого сервісного центру принесли декілька несправних ноутбуків зі словами: “Можливо, вам вдастся відремонтувати їх? Хочемо безкоштовно віддати ноути комусь, бо вони просто займають місце вдома, а ми вже купили собі для роботи нову техніку”.
Ми взялися за цю справу
Замовили нові батареї, перевстановили програмне забезпечення, почистили, замінили термопасту тощо.
Пам’ятаємо як написали тоді невеличкий пост у соцмережах, якщо раптом, хтось захотів би приєднатися до нашої ініціативи й також подарувати відновлені ноутбуки дітям для навчання. І понеслося!
Ми збирали ноутбуки, які були у вжитку, але стали вже непотрібними своїм власникам, відновлювали й налаштовували техніку, а потім передавали дітям, які дійсно потребують такої підтримки.
За рік роботи цей проєкт охопив близько сотні родин, а гаджети стали не просто новою дитячою іграшкою, а інструментом для навчання та розвитку.
Як працює проєкт
Навіть пристрої, які здаються безнадійними, можна повернути до життя", – розповідає Володимир Калинюк, керівник сервісного центру МТА.
Кожен гаджет проходить повну діагностику та оновлення: замінюються акумулятори, встановлюється свіже програмне забезпечення, додаються необхідні аксесуари.
Наразі, проект реалізується локально, у Чернівцях. Але ми в МТА уже працюємо над тим, щоб масштабувати його й на інші міста, де присутня наша мережа.
Чому це важливо
За відкритими даними, кожен третій український школяр не має власного комп’ютера або планшета.
Це особливо відчутно під час дистанційного навчання, коли багато дітей змушені ділити один пристрій на всю родину для онлайн-уроків. Тож хочемо хоча би декому із цим допомогти.
Приклади, які надихають
13-річна Каріна хоче стати графічною дизайнеркою. Розповідає, що без комп’ютера вдома складно якісно опановувати програму та вивчати роботу в графічних редакторах.
"Цей ноутбук, насправді, багато означає для нашої родини – ділиться мама дівчинки, Діна. – Моя дитина мріє про творчу сучасну професію, вона гарно малює і, навіть, займається в художній студії. Комп’ютер точно дуже допоможе на шляху до цієї мрії".
Таких історій уже десятки. Про 10-річного Сашка, який почав вивчати програмування, маленьку Інну, що усміхається, бо тепер має власний справжній телефон чи Олексія, який вчиться в десятому класі і тепер може готуватися до НМТ з математики, на новому ноуті, про який так довго мріяв.
Техніка, яка могла стати електронним відходом, натомість дарує комусь трохи щастя. Як пафосно це б зараз не прозвучало...
Чи справді стару техніку можна якісно відновити
"Близько 70% пристроїв, які нам приносять, можна полагодити", – пояснює Іван Хлібороб, майстер проєкту.
Часто проблеми не такі серйозні, як здається власникам:
🔹 потрібно почистити систему охолодження
🔹 замінити акумулятор або екран
🔹 оновити програмне забезпечення
🔹 додати до комплекту мишку, килимок та зарядку.
Після ремонту гаджети проходять перевірку та отримують необхідний набір програм для навчання. "Дитині віддаємо пристрій, який буде зручним у користуванні та працюватиме не один рік", – додає майстер СЦ Іван.
Як ти можеш допомогти
Долучитися до проєкту може кожен, хто захоче. Якщо у тебе є ноутбук, планшет або смартфон, який більше не використовуєш, можеш зробити корисний подарунок для когось іншого.
Техніку можеш приносити в будь-який із магазинів МТА. Перелік міст, де є наша мережа та адреси – тут.