Підготуйся до зустрічі з пригодами за пʼять хвилин 🎒
Перший похід запамʼятовується на все життя, а всі інші – стають відмінними байками… Якщо взяти правильне спорядження. У цій статті ми підібрали найнеобхідніші аксесуари для кожного герою щорічного RPG-квесту "Дослідник незвіданих стежок": від очевидного туристичного рюкзака до тактичних рукавичок, про які в поході часто забувають.
Рівень складності пригод = необхідні речі для походу
Перед тим, як купувати спорядження, визначся з типом мандрів.
1. Легкий піший похід.
Ідеально підходить для туристів-новачків – тих, хто хоче випробувати себе у дикій природі, але не готовий до справжніх труднощів. Похід на 1-2 дні в просту місцевість, де в годині-двох є магазин.
Виклики:
- взяти й навчитися ставити намет;
- пережити ніч без Wi-Fi.
2. Середній рівень.
Випробування для досвідчених мандрівників – тих, хто вже знайомий з намоклими шкарпетками, важким рюкзаком. 3-5 днів походу гірською або лісовою місцевістю, у кілометрах від цивілізації.
Виклики:
- приготування їжі на вогнищі;
- нічний перехід через містичний ліс;
- усвідомлення про взятий з собою зайвий кілограм непотрібних предметів.
3. Високий рівень.
Згодиться для тих, хто готовий зустрітися з природою без жодного комфорту. Майстер в режимі виживання витримає 5-7 днів турпоходу у важкодоступній місцевості, де немає зв’язку, жодних благ цивілізації.
Виклики:
- сушити одяг після зливи в поході;
- добути воду;
- розвести вогонь;
- боротися з бажанням з’їсти всі запаси в перший день;
- відлякувати лісових духів, диких тварин.
4. Екстремальний рівень.
Тут виживають лише розумні та сильні. Легенда походу обирає 7+ днів у горах, пустелі або джунглях. Візьме мінімум спорядження, увімкне на максимум імпровізацію.
Виклики:
- розпалити вогонь без сірників;
- знайти воду там, де її немає;
- не розмовляти з деревами від втоми (або розмовляти тихо, щоб не заважати вести діалог іншим).
Що довший та глибший похід, то більший список інвентарю, який необхідно взяти.
Рюкзак дослідника Naturehike
Перш ніж зібрати речі в похід, придбай "Храм Безмежного Вантажу". Це не просто тканинний мішок, а переносна база. Те, як його збереш, визначить, станеш легендою походу чи проклятим волоцюгою, який шкодує про кожен взятий зайвий кілограм. Рекомендуємо вибирати тип рюкзака під клас героя.
1. "Легка тінь" до 30 л.
Для тих, хто бере мінімум зі списку, покладаючись на удачу. Дає +50 бонусів швидкості, витривалості, +30 – мобільності. Серед побічних ефектів -40 комфорту через не взятий теплий спальник, намет. Зазвичай цей об'єм стає в пригоді дітям у пішому поході.
2. "Скриня дослідника" на 40-60 л.
Золота середина знадобиться тим, хто мріє про комфорт, легкість. Дарує +30 бонусних балів витривалості в поході, +20 – організованості. Проте, за неправильної зборки, перетворюється на "Наплічник хаосу". Таку модель часто купують для жінок.
3. "Мішок непіднімності" до 70+ л.
Вибір тих, хто завжди має все необхідне для походу. У такому експедиційному рюкзаку можна сховати будь-що, окрім власної втоми. Це +50 запасу провізії, +40 незалежності від цивілізації. Хоча й -10 зручності, бо часом поглинає екіпіровку у паралельний світ, а також -50 здоровʼя спини після першого підйому вгору. І, безперечно, велика спокуса змусити інших нести хоча б частину спорядження. Такі наплічники стають у пригоді досвідченим мандрівникам, шаманам групи.
Незалежно від об'єму, рюкзак має щільно прилягати до спини, відповідати габаритам мандрівника: не нависати, не впиратися в куприк, не заважати. Візьміть для походу моделі з системою підвіски, вентиляційними подушками. Затягуйте грудну стяжку, регулюйте ремені.
35% ваги повинно розподілятися на плечі, а 65% – на стегна.
Далі кожен герой має опанувати магічне мистецтво пакування рюкзака в похід. На дно кладемо спальник. Поряд з ним й посередині, ближче до спини, — важке спорядження зі списку: намет, подушку, спортивний рушник, їжу, одяг, взуття, посуд, засоби гігієни, горілку з балонами або плитку. Зверху – речі першої потреби в поході: паракорд, кепка, куртка, перекус, аптечка. У кишені:
- дощовик,
- ніж,
- сірники,
- запальничку,
- сухий спирт,
- повербанки,
- смартфон,
- рацію,
- мапу,
- компас.
Увесь список взятих речей для походу складаємо в гідромішки або щільні пакети із застібкою, а рюкзак покриваємо взятим чохлом від дощу.
З часом з'являться свої правила складання, які допоможуть в темряві швидко знаходити предмети без потреби викладати половину наплічника.
Зовні вішати туристам-новачкам нічого не радимо, крім трекінгових палок – чіплятиметься за дерева та є ризик намочити. А змістить центр ваги – привіт болі в спині. Тільки легенда піших походів може взяти й закріпити вологий одяг, каримат, взуття для табору.
"Можливо, знадобиться" – кодова фраза для "Мій рюкзак – камінь страждань". З'ясуймо одразу, який інвентар дійсно варто покласти всередину.
Що взяти з собою в похід: кемпінговий дім-намет Beige
Набір у похід обовʼязково повинен включати "Фортецю самітника". Це епічне спорядження, такий собі магічний прихисток, який захищає від сонця, дощу, вітру, комах.
Рекомендуємо купити трисезонний намет у вигляді півсфери. Він водонепроникний, завдяки двошаровому покриттю, надійному зовнішньому поліестеровому тенту, армованій поліетиленовій підлозі, швам з подвійною просоченістю. Зі сталевим каркасом – міцним, але легким. Витримає гірську негоду.
Спальне відділення розраховане на три-чотири людини, тож можете розділити вагу наплічника з товаришами по походу. Має два віконця з протимоскітною сіткою для вентиляції.
Намет оснащений високим тамбуром з великим вікном, де можна стояти на повний зріст, розмістити невеликий стіл, готувати їжу, зберігати речі. Пролунала думка: "Навіщо?". Відповідь проста – природа непередбачувана. Під час походу, у наметі без захисту легко залишитися голодним через кількагодинну зливу.
Півсфера здатна накликати демона вітру, якщо встановлена неправильно, тож завжди використовуйте штормові розтяжки та максимально натягуйте тканину. Після ночівлі пакуйте у взятий захисний чохол.
Перед першим походом потренуйся вдома встановлювати її, це заощадить час.
Комфорт ночівлі в поході +30
Стабільність морального духу +20
Вільне дихання +20
|
Установка потребує ритуалу, сил, часу, допомоги товариша
Витривалість -20 – доведеться нести 8,8 кг в поході
Вода заливається в тамбур – треба обкопувати
Дощ ніколи не починається, поки не забудеш вдома
Ложка всіх професій для походу від Stenson
Набір мандрівного лицаря – рідкісне столове наряддя, яке замінює цілу кухню. Дозволяє туристові їсти, не використовуючи руки, як варвар, і знижує ймовірність забруднення броні в поході. Тут є 2 кухлі – для себе й того розгубленого парня, фляга, карти, столовий та звичайний ніж, вилка, ложка, дошка обробна, термокухоль, рушник. Зроблені з нержавіючої сталі, тому витримають екстремальні умови. Поліестеровий чохол позбавить від необхідності шукати зайвий пакет.
Комплект зручний, бо не потрібно щоразу шукати наряддя в дорогу: взяв і відправився у піший похід.
+30 кулінарних навичок
+20 організованості в поході
|
Втрачає ефективність при контакті з драконом, випадаючи з рук
-5 швидкості пересування через вагу, але воно того варте
Палке серце табору Kovea
"Вогняний вівтар мандрівника" – древній артефакт легендарного рівня, який створює вогонь без дров і магії. Стане в пригоді барду вогнища, щоб швидко приготувати їжу в поганих умовах. Взятий газовий пальник закипʼятить літр води за 4,39 хвилини, помірно витрачаючи ресурс. Жорсткий пластиковий футляр, сталева конструкція витримають складні пригодницькі пригоди. Мінімальна вага потішить стомлену спину туриста.
+40 незалежності від багаття, погоди
+30 комфорту – підпірки витримають посуд різного діаметру
+20 незалежності від сірників, завдяки пʼєзопідпалу
|
Може привабити диких звірів – візьміть відлякувачі
Зноситься вітром – придбайте термоекран для походу
Запас газу завжди закінчується в невдалий момент – покладіть більше різьбових балонів epi-gas з паливом
Туристична небесна купіль Bestway
Організовуючи збори в похід, головне не забути взяти "Святе джерело чистоти" – епічний артефакт, який змиває втому, бруд… Гріхи. Душ складається з герметичного резервуара, еластичного напівметрового шлангу з водорегулювальним клапаном, насадки-лійки з невеликим розсікачем води. Вода в ньому нагрівається швидко, а температура відстежується на індикаторі. До речі, купіль згодиться, і щоб швидко принести 20 літрів рідини від річки до табору.
Моральний дух групи +30
Повага від товаришів по походу +10
Комфорт подорожі +10 через вагу, розмір
|
Вимагає гілки для підвішування – візьміть кріплення
Потребує багато цінного ресурсу в поході
У холодну погоду викликає "Прокляття змерзлих кінцівок"
Ліхтар мудреця Bailong для походу
Перше, що потрібно для походу, адже легендарний чарівний інструмент розсіює морок, гонить нічних монстріві, не дозволяє загубитися в темряві. Рекомендуємо взяти компактний налобний, щоб звільнити руки. Ліхтар фіксується на голові за допомогою міцної, м'якої регульованої гумки. Не здавлює, не заважає в пішому поході. Світить на 100-200 м, а при вузькоспрямованому режимі – на 1000 м. За потребою здатний фокусуватися, працювати в режимі SOS.
Сталь водо- і ударостійка, не схильна до корозії, тому згодиться для будь-якого сезону.
+30 безпеки в поході
+10 витривалість через компактність, легкість
|
Магія зникає рівно тоді, коли вона потрібна – візьміть акумулятори із запасом
АКБ треба одразу замінити на потужніші
Чайник спокою мандрівників Neo Tools
Рідкісний артефакт "Котел алхіміка" зі списку подарує затишок у будь-якому місці. Він може створювати під час походу 800 мл "Зілля бадьорості" — чаю, кави, какао. За потребою згенерує чарівні еліксири – взяті сублімовані супи, каші. Чайник зроблений з міцного анодованого алюмінію, легкої нержавіючої сталі. Сховається в невеличкому відділі наплічника. Ручки ізольовані, тож обпектися неможливо. Є сумка для захисту від подряпин.
+20 морального духу групи
+10 спілкування в поході
+10 витривалості через вагу 190 грамів
|
Потрібне паливо або магічний вогонь – візьміть туристичну плитку
Використання без кришки може призвести до втрати води
У чай завжди потрапляє випадковий листок
Горщик вічної ситості в поході Naturehike
Без взятого рідкісного інструменту "Казан відьмака" кашу не звариш… У прямому сенсі. Він стане в пригоді Шаману групи, щоб приготувати страву з мінімального набору загадкових інгредієнтів. Наприклад, дасть змогу отримати 1300 мл "Зілля енергії" у вигляді супів. Каструля виготовлена з безпечного для продуктів та організму титану. Має кришку для помірної витрати ресурсів. Складні ручки дозволять запхати незапхаєме. Згодиться для використання на чарівному багатті, газовій плитці, пальнику.
+40 кулінарної майстерності
+25 єдності групи під час прийняття їжі в поході
+15 імунітету проти "ще один доширак"
+10 витривалості через легку вагу
|
Пригорання їжі викликає "Прокляття диму"
Ніколи не охолоджується вчасно
Якщо в поході щось пригорить, обовʼязково проводиться "Обряд очищення з лопатою"
Ключ-лопата до виживання в поході Neo Tools
Цей епічний багатофункціональний інструмент рекомендуємо взяти для захисту, будівництва, розкопок. Neo Tools 5-в-1 з нержавійки допоможе головному виживальнику зробити ямку в землі… Або вибратися з неї. Згодиться, щоб викопати все – від туалету, сховища для скарбів до водовідведення від намету. Окрім лопати в комплекті обов'язково йде кирка, відкривачка, пиляльне полотно, торцевий ключ на 10 мм. Корисні речі, які просто необхідно взяти в складний похід.
+30 виживання під час походу
+20 універсальності
+10 комфорту носки через захисний чохол
|
-5 витривалості через вкладення сили
Може призвести до знайомства з місцевими духами землі
У поході важить більше, ніж здавалося
Що потрібно взяти в похід: окуляри від сонця Pyramex
Важлива екіпіровка, яку варто не забувати в похід. Епічний "Артефакт яснобачення" дарує туристу здатність бачити під широким кутом без напруги очей навіть у яскравий день. Максимально захищає від сонця, вітру, власної недбалості. Окуляри злегка притемнені, з невеличким дзеркальним покриттям. Вони не парять обличчя, бо мають вентиляцію. Захищені від випадкових подряпин у поході. Носоупор, дужки регулюються.
+20 ефективності розвідки місцевості
+20 стильності в поході
+10 боковий захист
|
При знятті легко зникають у вимірі загублених шкарпеток – візьміть чохол
Обійми тепла термобілизни 2E eFiber
Міфічний дар богів "Мантія вогняного духа" утримує тепло навіть у суворих умовах. Найцінніший артефакт, який знадобиться в поході у будь-яку пору року. Переночуєте один раз біля річки в серпні й зрозумієте, який він – холод до кісток. Без термобілизни навіть легендарні мандрівники там стають смертними.
Як приклад – 2E eFiber з відкритою горловиною, довгими рукавами. Окрім комбінованої ткані, яка складається з бавовни, еластану, поліестеру, має реальний обігрів. Зони чотири – коліна, спина, поперек. Зігріває до 7 годин при налаштуваннях 38°C, до 2,5 – при 50°C. Керується кнопкою на запʼясті.
Колір обирайте на свій смак, але обовʼязково візьміть якусь яскраву кофту, жилетку або куртку наверх. Це питання безпеки в турпоході.
+50 комфорту сну в поході
+15 витривалості, адже вага мінімальна
|
У спекотну погоду викликає "Прокляття перегріву"
Тактичні рукавички Infinity для захисту від стихій
У топ речей для походу, звісно, увійшли "Рукавички витривалості". Цей рідкісний артефакт зі списку захищає руки від поранень, холоду, мозолів, жалючих укусів вітру. Згодиться для будь-якої роботи – від збирання дров до встановлення намету, адже навіть маленька подряпина в 10 км від людей може стати фатальною. Відкриті пальці дарують маневровність липучка надійно фіксує запʼястя. Нейлонова тканина дає рукам дихати, а екошкіра, пластикові вставки збережуть долоні від подразників.
+30 термозахисту в поході
+10 майстерної роботи з інструментами через покращення хвату
|
Одна рукавичка завжди губиться – це викликає "Дисбаланс комфорту"
Ціни на туристичні артефакти для походу
Товар |
Вартість |
5400 |
|
9552 |
|
1099 |
|
1799 |
|
509 |
|
399 |
|
1099 |
|
2399 |
|
749 |
|
659 |
|
2500 |
|
369 |
Важливо зазначити
Наплічник – це дзеркало кожного персонажа RPG-гри. У ньому немає місця зайвому, але повинно бути все необхідне для пригод. Тепер тобі відомо, що взяти в похід, залишилося перейти в інтернет-магазин МТА і цей список купити. Великий каталог, акції, знижки, кешбек… Ще й швидка доставка в комплекті.
Хочеш підготуватися до весняно-літнього походу? Вперед, герой природи!