Розділи

Що краще: масляний обігрівач чи конвектор

Що краще: масляний обігрівач чи конвектор

Максим Дущак
27.11.2023
1 хв
21.12.2023
Було
цікаво?
2358 лайків
Кількість
перeглядів
12220 переглядів

 

Нещодавно ми з командою нарахували понад 40 способів обігріти будинок. Найпопулярнішими та ефективними виявилися варіанти за допомогою масляного радіатора та конвектора.

 

🧐 Але ми – люди допитливі, тому вирішили піти далі, проаналізувати особливості цих двох пристроїв та визначити переможця. Отже, який обігрівач краще масляний чи конвекторний? 👇

 

Масляний радіатор

 

Вже з назви зрозуміло, що в основі цього обігрівача використовується масло.


У корпусі радіатора зазвичай є вбудований ТЕН, який нагріває внутрішню рідину, а вона вже передає тепло корпусу. При такому способі опалення найтепліша зона завжди буде біля масляника. Чим далі від нього – тим холодніше.

Корпус цих опалювальних приладів має кілька секцій, тому масляні обігрівачі, в основному, мають дизайн "гармошки", як батарея. Їх не потрібно монтувати, а встановлення максимально легке: поклав прилад на підлогу, увімкнув розетку і готово.

Багато масляних обігрівачів мають невеликі поворотні коліщатка, тому їх легко переміщати по будинку. Довгий кабель дозволяє підключитися навіть до найвіддаленішої розетки в кімнаті.

Більшість масляників мають регулювання температури та датчик, який автоматично відключає живлення, якщо пристрій перекинувся. Це дозволяє уникнути багатьох неприємностей, наприклад пропаленого килима.

 

Електричні конвектори

 

Тут приміщення гріється за рахунок обміну теплом між гарячими і холодними масами повітря. Цей процес називається конвекцією.

 

Під час роботи холодне повітря входить знизу до теплової камери конвектора, нагрівається і виходить через верхній отвір. Теплі повітряні маси легші, тому вони піднімаються вверх, а холодні опускаються вниз і потрапляють у конвектор. Процес конвекції цілком природній, хоча є моделі з вбудованим вентилятором, які значно прискорюють прогрів приміщення.

В якості елемента нагрівання може використовуватися стандартний ТЕН або монолітний нагрівальний елемент. Другий набагато надійніший, довговічніший і має кращу тепловіддачу.

Електричні конвектори найчастіше кріпляться до стіни приміщення, хоча є й підлогові варіанти з коліщатками або підставкою. Корпус у них плоский та гладкий, дуже природно вписується в інтер'єр будь-якої оселі.

Для регулювання температури повітря є вбудований термостат та кілька режимів роботи. Багато електроконвекторів захищені від перегріву та вологи.

 

Конвекторний або масляний радіатор: порівнюємо характеристики


Визначити для себе найкращий варіант опалення можна лише при порівнянні параметрів конвектора та масляного обігрівача 👇

 

Потужність та ефективність

 

І конвекторні, і масляні пристрої можна обрати різної потужності – від 500 до 3000 Вт. Тому тут немає жодної різниці між обігрівачами.

 

Головне підібрати для себе оптимальну потужність, щоб отримувати достатню кількість тепла та не переплатити за непотрібні вати. І тому існує універсальна формула:

На опалення 1 м ² потрібно близько 100 Вт.

Але тут важливо зважати на те, що характеристики приміщення бувають різні. Наприклад, якщо кімната з утепленими стінами та металопластиковими вікнами, то можна купувати прилад з меншою потужністю. Якщо утеплення немає і стоять дерев'яні вікна, то варто вибрати обігрівач із більшим запасом потужності – 120-130 Вт на м².

Деякі виробники вказують в характеристиках площу обігріву приміщень. Наприклад, в інтернет-магазині МТА можна відразу відфільтрувати обігрівачі за площею обігріву, що набагато зручніше та швидше.

 

Економічність

 

Кількість витрачених кіловат залежить від потужності та режиму роботи конкретної моделі.

 

Простіше кажучи, купили мегапотужний обігрівач будь-якого виду, викрутили потужність на 100% і отримуєте не лише тепло, а й великий рахунок за електрику 😄 

Але, якщо взяти приблизно схожі між собою прилади, то електричний конвектор на 15-25% економічніший. Пов'язано це з тим, що у масляного обігрівача розігрів поступовий:

  • спочатку нагрівається ТЕН;
  • потім масло всередині;
  • корпус;
  • потім повітря в квартирі.

Конвектор взаємодіє з повітрям напряму, розігріваючи його вбудованим ТЕН-ом.

 

Комфорт

 

У приміщенні важко дихати і може розболітися голова, тому що обігрівачі спалюють повітря – так думає багато хто, але це помилкове твердження.

 

Конвектор та масляний обігрівач не спалюють кисень, оскільки не відбувається процесу прямого горіння. Але будь-який обігрівач зменшує вологість повітря. Це їхні недоліки, які можуть стати проблемою для деяких людей.

Масляні обігрівачі довше гріють приміщення, тому зміна вологості майже не відчувається. Конвектори нагрівають кімнату буквально за кілька хвилин, що призводить до невеликої сухості повітря. Спеціально для вирішення цієї проблеми в деяких моделях передбачено функцію іонізації повітря. Крім того, можна просто придбати недорогий зволожувач. Він у будь-якому випадку корисний для здоров'я.

 

Час розігріву та охолодження

 

Конвектор відрізняється більш швидким нагріванням будинків та квартир, ніж масляний обігрівач. Все завдяки принципу роботи цих пристроїв.

 

Внутрішній ТЕН конвекторного обігрівача контактує безпосередньо з повітрям у приміщенні, нагріваючи його. У масляного обігрівача все складніше, тому що спочатку розігрівається ТЕН, потім масло, далі корпус і наприкінці повітря в кімнаті. Цей процес займає трохи більше часу.

З іншого боку, масляний обігрівач остигає набагато повільніше, на відміну свого конкурента. Тому тепло в будинку зберігається довше. Тут уже доведеться вибрати, що для вас пріоритетніше.

 

Безпека

 

Обидва варіанти, найчастіше, мають терморегулятор, захист від перегріву та вологи.

 

Але стінки конвекторного обігрівача теплоізольовані, тому ризик займання штор або опіку повністю відсутній. Навіть якщо викрутити потужність пристрою на повну, поверхня опалювального конвектора буде лише трохи теплою.

Поверхня масляного обігрівача дуже гаряча під час роботи. Його бажано встановлювати в місці, де немає легкозаймистих речей. Обмежте доступ для дітей та тварин, які можуть торкнутися корпусу.

Але слід сказати, що масляні обігрівачі часто мають спеціальний захист корпусу від опіків. Це такий напівпрозорий екран, який не дає зіткнутися з гарячим корпусом.

 

Термін придатності

 

Багато залежить від якості матеріалів корпусу та внутрішніх елементів.

 

Для масляних обігрівачів важлива герметичність, адже навіть маленька тріщина може стати причиною перегорання внутрішнього ТЕН-а через випаровування масла.

З конвекторами простіше, адже всередині немає нічого, окрім нагрівального елемента. Виробники стверджують, що середній термін роботи масляника 5-7 років, а конвекторних обігрівачів – 8-10. Але, судячи з відгуків власників, ці цифри можна помножити на 2, якщо дбайливо ставитися до пристроїв і не перевантажувати їх.

 

Вартість

 

Функціональність, потужність, бренд, дизайн, матеріали – все це впливає на кінцеву вартість обігрівачів, тому досить складно визначити, який тип дешевше.

 

Але якщо, наприклад, порівняти схожі моделі потужністю 2 кВт, то конвектори коштуватимуть трохи дешевше. Ціни на хороші масляні обігрівачі в 2023 році починаються з 2000 грн., а конвектори можна підібрати починаючи з 1300 грн.

Актуальні ціни легко переглянути в каталозі обігрівачів МТА 😉 

 

Керування та монтаж

 

Тут переваги у конвекторів, вони важать в середньому до 8 кг, тоді як вага масляних радіаторів досягає 15-20 кг.

 

Більш того, конвектори і на коліщатках переміщати зручніше, і на стіну можна повісити за потреби. У них досить невеликі розміри та лаконічний дизайн, який легко вписується у домашній інтер'єр.

Обидва типи обігрівачів мають майже однакове керування – за допомогою кнопок та термостату. З дорожчими моделями в комплекті йде пульт, але найзручніший варіант керування через Wi-Fi. Наприклад, можна ввімкнути обігрівач та налаштувати температуру повітря за допомогою смартфона, щоб до вашого приходу вдома вже було тепло.

 

Конвекторний чи масляний обігрівач: порівняльна таблиця

 

Характеристики 

Конвектор

Масляний радіатор

Потужність

✔️

від 500 до 3000 Вт

✔️

від 500 до 3000 Вт

Економічність

✔️

економить 15-25% електроенергії

поетапний розігрів вимагає більше електрики

Комфорт

сильніше сушить повітря

✔️

зміна вологості майже не відчувається

Час розігріву та остивання

✔️➖

швидко гріє приміщення, але й швидко остигає

✔️➖

повільніше нагріває приміщення, але й повільніше остигає

Безпека

✔️

поверхня трохи тепла, тому неможливо обпектися або спричинити пожежу

корпус гарячий, можна обпектися, потрібно встановлювати далеко від легкозаймистих речей, дітей та тварин

Термін придатності

✔️

максимально проста конструкція з терміном служби більше 10 років

можуть з'являтися мікротріщини, через які випаровуватиметься масло, термін служби – 5-7 років

Ціна

✔️

при одинаковых характеристиках обійдеться дешевше на 20-20%

при однакових характеристиках, коштує трохи дорожче

Керування та монтаж

✔️

легший, невеликого розміру, можна встановити на підлозі або повісити на стіну

трохи важчий, тільки підлогове розміщення

 

Що ж, якщо ви стали хоч трохи краще розбиратися в конвекторах та масляних радіаторах, то наша місія виконана. У каталозі опалювальної техніки МТА є багато моделей з різними характеристиками та гарантією від 1 року. Обов'язково туди завітайте :)

 

А якщо залишилися питання, пишіть чи дзвоніть нашим менеджерам. Читачів нашого блогу вони приймуть позачергово 😉

 

Було
цікаво?
2358 лайків
Кількість
перeглядів
12220 переглядів
Поділитись: