Знайомимося з гарнітурою Anker за 38$ – конкурентом відомих Baseus, JBL і Sony. Нумо з'ясовувати, дійсно вона варта уваги, чи це просто хайп 🎧
Класичні бездротові накладні навушники SoundCore H30i бренд Anker презентував у 2023 році. По вартості – не здогадаєшся, що ця модель може вразити звуком, технічними характеристиками, програмним забезпеченням і ергономікою. А все ж таки, вона вразила.
Форм-фактор і дизайн
Дизайн простий, але не примітивний. Корпус одноколірний – чорний, білий або темно-червоний (ближче до каштанового). На лицьовій частині чашечок нанесений логотип.
Навушники виготовлені з матового пластику середньої якості, який не тріскотить, не гнеться. Дужки посилені металевими вставками, які видно при розширенні довжини – з обох боків вона збільшується на 5 см.
Оголів'я обшите екошкірою – пухке, м'яке, гладке, тому виглядає стильно та якісно. Чашки накладних навушників – невеликі, щось між жіночими та чоловічими. Повертаються вперед і вниз на 90 градусів, а також – складаються всередину для комфортного транспортування, подорожей. Прилягають щільно, помірно стискають вуха, що дає певну пасивну звукоізоляцію.
Амбушури чашок зроблені з екошкіри, тому м'які, приємні на дотик. Вони майже не накопичують тепло, бо не охоплюють вухо повністю, як повнорозмірні. За потреби амбушури знімаються.
Завдяки вазі у 183 г навушники зручно сидять на голові, не давлять при тривалому прослуховуванні музики.
Ергономіка
Під правою чашечкою, знизу бездротових навушників розташовані механічні кнопки гучності, живлення та/або синхронізації, mini jack, вхід для Type-C. Вони зручні, надійні, тактильний відгук приємний та швидкий.
Керування елементарне, його принцип вказано на схемі в інструкції.
Якщо коротко, доступні 5 дій з кнопкою живлення:
- одноразове натискання – пауза,
- затискання на 3 секунди – увімкнення й вимкнення гарнітури,
- натискання клавіші на 4 й більше секунди у вимкненому стані навушників – активація режиму з'єднання,
- затискання на 1 секунду під час виклику – прийняття та скидання виклику,
- подвійне натискання під час дзвінка – перемикання мікрофона.
2 дії з кнопкою гучності:
- стандартне натискання – гучніше або тихіше;
- затискання на 2 секунди – зміна треку.
Додатково гучністю звуку можна керувати з гаджета – смартфона, планшета, ноутбука.
Загалом, ергономіка зручна та інтуїтивно зрозуміла.
Технічні параметри
Важливо розуміти, Anker SoundCore H30i – це бюджетні бездротові навушники, тому не варто від них очікувати звучання Marschall. Проте вони – сильний конкурент на ринку у своєму ціновому сегменті.
Гарнітура отримала:
- 40-мм динамічні драйвери;
- імпеданс у 18 Ом;
- чутливість у 93 дБ;
- кодеки AAC, SBC;
- діапазон – 20-20000 Гц.
Як для 1500 грн – класне технічне оснащення.
Ємність акумулятора навушників – стандартна, 800 мАг, що дає до 70 годин автономної роботи. Є режим звичайного та швидкого заряджання. У другому випадку, можна відновити батарею за 5 хвилин, і спокійно прослуховувати треки до 4 годин. Заряджається гарнітура від будь-яких кабелів і джерел живлення потужністю до 100W.
Враховуйте, що під час відновлення акумулятора "вуха" не відтворюють треки.
Звук
Якість звуку базова, більшого чекати від навушників до 40$ – не варто. Але є в них і переваги, які не завжди побачиш на гарнітурах середнього цінового сегменту.
- Низькі частоти. Бас об’ємний, пружний, густий, сильний, деталізований. Домінує під час прослуховування музики. Рівень дійсно класний, хоч іноді й агресивний – притискає інші частоти. Але таких насичених басів іноді не вистачає і в дорожчих моделях.
- Середні частоти. Відносно насичені, динамічні, хоча часто перекриваються басом, що особливо відчутно у треках з вокалом. Ніби штучно знизили тембр голосу. Деталізація ЧС – посередня.
- Високі частоти. Є певні спотворення, втрачається деталізація, але можна спробувати налаштувати їх еквалайзером.
Виходячи з цього, отримуємо гарнітуру для прослуховування швидкої, динамічної, агресивної музики: року, електронної, танцювальної, інструментальної з ударними та струнними інструментами.
Ширина сцени – приємна, якісна, ніби відчуваєш, де який інструмент розташований.
Мікрофон гарний. Є шумозаглушення, тому чутно, що розповідає людина на вулиці, хоч і не чітко. Але тут справа більше у форматі навушників, а не в бренді – мікрофон занадто високо знаходиться від рота.
Програмна начинка
Anker SoundCore H30i підтримує офіційний додаток, який працює на Android та iOS. У ньому є кастомні еквалайзери, з можливістю створення великої кількості пресетів. Також у програмі є налаштування режиму подвійного з'єднання, синхронізація через акаунт Anker/Amazon, оновлення прошивки, індикатор рівня заряду гарнітури.
Те, що така доступна модель підтримує ПЗ – багато про що каже.
Підключення: безпровідне й по дроту
Щодо бездротового під'єднання – тут все на рівні, завдяки підтримці Bluetooth 5.3. Зв'язок надійний, безперервний, якісний, навіть при пересуванні великою квартирою – до 10 м від гаджета. Anker має ще й перевагу в плані дужки, яка виконує функцію антени та дає стабільний безпровідний сигнал.
При цьому, навушники працюють і від кабеля AUX. При під'єднанні, гарнітура автоматично вимикається, залишаються окремі функції для дротової роботи. З одного боку – це зберігає акумулятор, з іншого – вимикається мікрофон, що вже не зовсім зручно. Ще одна особливість прослуховування через AUX: гучність музики по кабелю на 50% більше, ніж при бездротовому підключенні.
Користувацький досвід: висновки
Anker додали все, що потрібне для бюджетних навушників.
Враження від SoundCore H30i залишилися лише приємні.
Гарнітура майже непомітно сидить на голові, не здавлює сильно вуха. Є певна шумоізоляція, хоч і неідеальна. Але цю модель і не можна цілковито назвати повнорозмірною або TWS.
Механічні кнопки зручні, інтуїтивно зрозуміло розташовані. Керування стандартне: якщо ви вже користувалися бездротовими накладними навушниками, принцип буде знайомий.
Звук гарний, об'ємний, деталізований, як для 40$. Баси, деталізація, широка тривимірність звукової сцени – все при них. ПЗ постійно оновлюється – для бюджетних то великий плюс.
Фірмовий додаток с еквалайзером додає можливостей в плані покращення та адаптації навушників під треки. А Multipoint Connection дає змогу підключати навушники до 2 пристроїв одночасно.
Бездротове з'єднання стабільно працює, навіть, якщо знаходишся в іншому приміщенні в межах 10 м.
У комплектацію входять самі навушники, чохол для зберігання, інструкція, метровий поздовжньо-нарізний кабель AUX 3.5 мм, а також USB Type-C — Type-A. Питань до набору немає – є все необхідне і навіть більше.
Комфортна амортизація
Потужний бас
Об'ємне звучання
Динамічні драйвери на 40 мм
М'які знімні амбушури
Bluetooth 5.3
Багатоточкове підключення Multipoint Connection
Декодування аудіо AAC, SBC
Бездротове й дротове з’єднання
Автономна робота до 70 годин
Додаток SoundCore з еквалайзером
Приємна ціна
Легка вага
Швидка зарядка
|
Відсутність високоякісних кодеків
Немає шумопоглинання і режиму прозорості
Високі та середні частоти не надто чисті
Як бачите, це іще не Marshall) Але для меломанів, яким потрібні гарні, недорогі та надійні моделі з божевільною автономністю, однозначно рекомендуємо Anker SoundCore H30i.