Думаєш, це черговий ШІ чат-бот? Ну, не зовсім).
Правду кажучи, ми теж так думали, поки не дізналися про його можливості. Додаток допомагає швидко вчитися та аналізувати велику кількість інформації з допомогою штучного інтелекту. Хоча NotebookLM був запущений ще в жовтні 2024 року, він не втратив своєї актуальності. Навпаки, творіння Google лише набирає оберти, готуючись працювати з твоїми нотатками та документами.
Що ж, не будемо гаяти час і швидко розповімо тобі, що воно таке 👇
Що треба знати перед початком роботи?
Важливо, що NotebookLM працює лише з тими джерелами, які ти йому надаси.
Посилання на сайт, відео в YouTube, Google-документ або презентація – усе це можна надати для опрацювання. Програма водночас здатна підтримувати 50 джерел обсягом до 500 тисяч слів кожен, що загалом складає 25 мільйонів слів! Вражає, чи не так?
Додаток від Google базується на топовій моделі штучного інтелекту Gemini 2.0. Вона допомагає аналізувати наявні джерела, шукаючи їх спільні та відмінні риси для найкращої відповіді.
Структура програми: розбираємо крок за кроком
🔹 Відкривши додаток, перед тобою будуть 3 основні віконця. Детальніше про кожне з них:
1. Джерела
Тут починається твоя робота. Сюди ти завантажуєш посилання або документи, що стосуються потрібної теми. Це може бути як “Еволюція людини” для наукової роботи в університеті, так і “Найкращі інструменти штучного інтелекту”, якщо хочеш навчитись працювати з ChatGPT й іншими сервісами. Головне на цьому етапі – якісно підібрані джерела, що стосуються не більше одної чи двох схожих тем.
2. Чат
Усі посилання на місці, тож переходимо до роботи. NotebookLM відповідатиме на твої запити, що стосуються наданих джерел. Просто ставиш потрібне питання, а програма сама аналізує інформацію з документів, надаючи точну, а головне – перевірену відповідь.
Якщо ж не знаєш, про що запитати, то програма сама надасть тези для обраної теми. Насправді дуже корисна особливість.
3. Studio
В останньому вікні ти зможеш позначити важливі тобі елементи (відповіді). Щоб не шукати інформацію в другому вікні, просто обираєш раніше збережений “нотаток”. Він з’явиться праворуч, окремо від основного чату.
Також віконце Studio дає можливість створити навчальний посібник, інформаційний документ, поширені питання та хронологію (історія створення та розвитку) до твоєї теми. Це дуже корисні інструменти, щоб самому краще розібратися з темою, а також поділитися нею з одногрупниками, викладачами або колегами по роботі. Та це ще не все.
З відповіді на твій запит можна згенерувати повноцінну аудіодоповідь або подкаст. Хоча вони доступні лише англійською мовою, їх можна легко переозвучити через ChatGPT або сервіс ElevenLabs. Збережи назву, щоб не загубити).
Додаткові можливості з NotebookLM
Також програма допоможе підготуватись до презентації. Для цього, підібравши кілька джерел, у середнє вікно потрібно написати тему й кількість слайдів. Може здатись, що це нагадуватиме “пазл”, частинки якого ніяк не пов’язані між собою. Проте NotebookLM гармонійно розподілить інформацію так, щоб презентація була цікавою та послідовною.
Пам’ятаєш, ми говорили про аудіодоповіді та подкасти? Так ось, ти можеш стати їх учасником! Зараз розповімо, як це працює.
Після того, як ти отримав відповідь у чаті, у розділі Studio біля “Аудіопереказ” натисни “Створити”. Коли подкаст буде готовий, під ним з’явиться кнопка Інтерактивного режиму (бета). Так, ця функція тестується, тому доступна лише англійською мовою. Але повір, вона дуже цікава. Ти зможеш поставити запитання ШІ-спікерам, поговорити з ними чи навіть посперечатися. Все це в режимі реального часу, тож нудно точно не буде).
Висновок: чи варто користуватися NotebookLM
Однозначно так.
Хоча програмі вже понад 6 місяців, про неї мало хто говорить. А дарма)
Google створив справді класний інструмент, незалежний від інформації. Твоя задача – надати перевірені документи, відео або посилання: все решта зробить NotebookLM. Найбільша його перевага – універсальність. Він підійде усім, хто любить навчатися або ділитися знаннями з іншими. Головне – бажання, ну і звісно кілька перевірених сайтів або YouTube-каналів).
Впевнені, тобі вже кортить попрацювати з NotebookLM. Обов’язково ділися статтею із друзями: їм теж буде цікаво).