Розповідаємо, як вибрати недорогий, хороший ноутбук на кожен день🖱️
Продуктивний лептоп з потужною комплектацією і просунутим софтом потрібен далеко не кожному, оскільки переплачувати за потенціал, яким не скористаєшся, – просто немає сенсу. Для навчання, офісу, дому часто достатньо девайсів, які коштують як флагманський смартфон, а не крило літака. Підібрали для вас ТОП бюджетних ноутбуків до 28000 грн на кожен день, які потягнуть навіть іграшки.
Кращі бюджетні ноутбуки 2024 року
Використання ноутбука може бути різним: комусь потрібен лептоп для перегляду відеоуроків, а хтось буде зависати в графічних редакторах. Одні планують дивитися у вільний час фільми, інші – "різатися" в ігри. Розглянемо кожен із десяти варіантів, щоб обрати найкращий.
Asus ExpertBook B1
У першу чергу цей ноутбук варто розглядати людям, які планують проводити час за професійними програмами, невимогливими іграми, оскільки процесор тут продуктивний 6-ядерний Intel Core i3. Пам'яті вистачить і для роботи, і для зберігання інформації – 16 Гб оперативної типу DDR4, 512 Гб SSD.
Дисплей 15,6" IPS з широкими кутами, роздільною здатністю FHD приємний для очей. Яскравості 250 ніт достатньо для затіненої вулиці.
Працює швидко
Не перегрівається, не шумить
Тактильно приємна повноцінна клавіатура з підсвічуванням
Чотири USB-роз'єми
Зарядка USB Type-C
Bluetooth 5.3, WiFi 6E
Є слот під карти пам'яті
Точно сканує відбиток пальця користувача
Автономність до 7,5 годин при офісній роботі
|
Екрану не вистачає насиченості та контрастності
Lenovo V15 G4 AMN
Один із найкращих представників бюджетних ноутбуків із приємною ергономікою, який підійде для навчання студенту і школяреві, виконання найпростіших офісних завдань, роботи з ресурсомісткими прогами. Працює на 4-ядерному AMD Ryzen 3 з інтегрованою відеокартою AMD Radeon 610M. Пам'яті більше ніж для цього класу – 16 Гб ОЗП типу LPDDR5, вбудований SSD на 256 Гб.
Lenovo 15V отримав якісний IPS-дисплей діагоналлю 15,6", з роздільною здатністю Full HD, яскравістю 300 ніт. Покриття антивідблискове, матове. У нього 5 інтерфейсів для різних комунікацій і підключення незалежних пристроїв.
Вдала комбінація компонентів
Повноцінна клавіатура з цифровим блоком
Можливість зарядки ноутбука від повербанка через Type-C
Відсутність ОС дає змогу встановити комфортну, що знижує ціну ноутбука
Вебкамера зі шторкою
Наявність швидкої зарядки
Компактні розміри
Легка вага
|
Відсутнє підсвічування клавіатури
DELL Inspiron 15
Надійний ультрабук, який підійде для навчання, виконання складних професійних завдань і найпростішого геймінгу. Працює на базі 10-ядерного Intel Core i5, тому спритно вантажить навіть великий обсяг інформації. ОЗП тут на 8 Гб типу DDR4, накопичувач SSD – на 512 Гб.
Dell Inspiron 15 отримав 15,6-дюймовий WVA дисплей із частотою 120 Гц, роздільною здатністю FHD, покриттям антивідблиску. Без претензій на топовість: для роботи із зображенням недостатньо, для іграшок – цілком.
Конструкція у відкритому положенні зручна для друку на клавіатурі
Сертифікація дисплея TUV Rheinland – захист від впливу випромінювання
Батарея за годину заряджається на 80%
Корпус зроблено з екологічних матеріалів
Повноцінна клавіатура
5 різноманітних інтерфейсів
Попередньо встановлено OS Linux
Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2
Можна розширити ОЗП
|
Екран недостатньо якісний
IdeaPad Slim 3
Ударозахищений ультрабук, який підходить для навчання та роботи в офісі. Легкий геймінг IdeaPad Slim 3 теж доступний, оскільки в якості "серця" тут встановили продуктивний AMD Ryzen 3 на 4 ядра.
Пам'яті задосить, як для бюджетки – 8 Гб ОЗП типу LPDDR5, 512 Гб SSD. Гаджет отримав 15,6" матовий IPS-дисплей з роздільною здатністю FHD, яскравістю 300 ніт, частотою 60 Гц. Ефекту "вау" не буде, але це від нього і не вимагалося.
Ноутбук за ціною бюджетного смартфона
Якість збірки, тонкий корпус, легка вага дають змогу зручно з ним пересуватися
Можливість зарядки через Type-C від зовнішніх батарей
Клавіатура з підсвічуванням
Достатньо інтерфейсів для підключення зовнішніх пристроїв
Кнопка ввімкнення розташована окремо
Досить яскравий екран
|
Незручні кнопки вгору-вниз
Asus VivoBook Go 15
Цей ноутбук хороший, недорогий, але підходить для друку тексту, навчання, серфінгу в Інтернеті, перегляду розважального контенту, невимогливого геймінгу. Більшого від нього чекати не слід, оскільки всередині встановлений 4-ядерний AMD Ryzen 3.
Відеокарта інтегрована, тому буде використовувати ОЗП, а оперативка тут DDR5 всього на 8 Гб. Внутрішня SSD на 512 Гб, що додає певної швидкості та тиші VivoBook Go 15. Матриця чудова – 16-дюймова IPS з покриттям антивідблиску і яскравістю 250 ніт.
Крім стандартних інтерфейсів є Type-C
Великий, зручний тачпад
Enter виділено жовтим кольором
Клавіатура підсвічується
Відкривається під кутом 180 градусів
Безшумний
Захист вебкамери
Від батареї працює 5-6 годин
Чутливий тачпад з Touch ID
|
Корпус швидко ловить відбитки пальців
Автономність менше 5 годин при офісній роботі
Acer Aspire Go 15
Надійний ультрабук для навчання, робочих завдань, аматорського геймінгу. Він зможе працювати з великою кількістю програм, вкладок браузера без пригальмовувань, завдяки 8-ядерному процесору Intel Core i3, ОЗП типу LPDDR5 на 8 Гб, SSD на 512 Гб. Дисплей посередній – 15,6" IPS з роздільною здатністю FHD і матовим покриттям.
Досить висока швидкість відгуку системи
Зручна клавіатура з підсвічуванням
Непоганий тачпад
Мінімально необхідний набір портів
Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2
Є LAN
|
Передача кольору посередня
Виражений шум під час охолодження
Lenovo IdeaPad 1
Вдалий вибір, якщо необхідний ноутбук для роботи з документами, таблицями, вимогливими програмами. Підтримає геймінг на непоганих FPS. Тут якісна начинка: 6-ядерний AMD Ryzen 5, AMD Radeon Graphics, 8 Гб ОЗП типу DDR4, SSD на 512 Гб. Клавіатура повноцінна, кнопки м'яко натискаються, клавіша ввімкнення винесена окремо. Дисплей 15,6" IPS з тонкими рамками, частотою оновлення 60 Гц і роздільною здатністю FHD.
Є Lenovo IdeaPad 1 і в більш бюджетній комплектації з ціною на пару тисяч дешевше, проте його вистачить тільки для навчання.
Безліч інтерфейсів для підключення
Компактний корпус, невелика вага
Немає попередньо встановленої ОС
Камера зі шторкою
|
Посередній тачпад, краще відразу купувати з мишкою
Тихі динаміки
HP 255 G9
Класична модель із пластиковим корпусом на прогумованих ніжках, на зворотному боці якого розташована решітка для забору повітря. Клавіатура повноцінна з цифровим блоком, тачпад стандартного розміру з двома механічними клавішами.
Начинка один в один, як у попереднього, навіть дисплей на тому самому рівні. Однак завдяки системі охолодження, HP тихіше працює при серйозному навантаженні.
Шум від вентилятора не дратує
Наявність Type-C, LAN, картридера
Вебкамера прибирає шуми
Можна розширити ОЗП
Автономність до 7 годин
Заряджається за 1,5 години
|
Екран посередній
Немає підсвічування клавіатури
Lenovo IdeaPad 3 Chrome
Дешевий хромбук, який підійде виключно для перегляду відео, швидкого набору тексту і використання елементарних програм. Ігри не потягне, крім хіба що шашок, оскільки тут простенький 2-ядерний чіп Intel Celeron N4500, 4 Гб ОЗП застарілого типу LPDDR4X, твердотільник на 64 Гб. З пам'яті зрозуміло, що зберігати масив даних також буде неможливо.
Дивитися фільми комфортно, оскільки на ноут встановили:
- 15,6" IPS-дисплей з роздільною здатністю FHD і матовим покриттям;
- стереодинаміки з непоганою гучністю над клавіатурою.
Ціна цілком відповідає можливостям. Цей ноутбук буде чудовим варіантом при бюджеті в 10 000 грн.
Процесор вивезе навчання і набір тексту
IPS-дисплей з адекватною діагоналлю
Яскравість 250 ніт
Є картридер
У наявності всі потрібні комунікації, роз'єми
Зручна клавіатура
Автономність до 8 годин
Швидка зарядка
|
Відсутня вебкамера
Кнопка ввімкнення поруч із функціональними, а не окремо
Тиха гучність звуку
Asus TUF Gaming A15
Для людей, основне хобі яких – відеоігри, у ТОП недорогих ноутбуків увійшла саме ця модель Asus. Ноутбук потягне навіть ресурсомісткі іграшки, щоправда, на середніх налаштуваннях, впорається з графічними редакторами, витягне професійні програми, дасть змогу кодити на аматорському рівні, користуватися застосунками для монтажу.
Як залізо тут 6-ядерний AMD Ryzen 5, дискретна відеокарта NVidia GeForce RTX 2050 на 4 Гб, ОЗП 8 Гб DDR5, водночас слотів два, а отже – можна її розширити. Вбудована пам'ять на 512 Гб. Дисплей 15,6" IPS з широким колірним простором sRGB, частотою 144 Гц, яскравістю 250 ніт.
Завдяки автономності до 7 годин, витримає звичайний навчальний або робочий день на одному заряді за відсутності світла.
Плавна робота
Приємний екран
Усі необхідні комунікації, порти, LAN
Мікрофон із шумозаглушенням
Підсвічування клавіатури та ігрових клавіш
Хороша система охолодження
Топовий показник автономності для ціни
Стильний дизайн
|
Масивний на вигляд, вага
Ціна вже не настільки приємна
Обираємо найкращі бюджетні ноутбуки під власні завдання
Для того, щоб бажання бренду створити бюджетний пристрій не зіграло злий жарт, перед покупкою зверніть увагу на такі моменти.
Дисплей. Ось на чому точно не варто економити, інакше можна поплатитися гостротою зору. Оптимальна діагональ для недорогої моделі – 14-16 дюймів. Матриці рекомендуємо брати IPS, OLED з роздільною здатністю від Full HD до 2К.
Процесор. Розглядайте бренд Intel або AMD на 4-8 ядер. Найкращими представниками будуть чипсети 2021-2023 року. У крайньому разі – 2020, з урахуванням якісної комплектації та приємної ціни.
Відеокарта. Ноутбук недорогий, але хороший теж вимагає графіку від Intel або AMD. Свіжіша, швидкодійна, енергоефективніша, якщо плануєте вийти за рамки перегляду фільмів. Навіть інтегрована, тобто розпаяна по платі, при тих цінниках цілком підійде.
Оперативна пам'ять. Менше ніж 8 Гб краще не брати, навіть якщо шукаєте недорогий ноутбук для домашнього користування, інакше потужності не вистачить навіть для швидкого завантаження ОС, не кажучи вже про навчання. Щодо типу, DDR5 буде ідеальним варіантом, але й DDR4 підходить для бюджетних ноутбуків.
Внутрішній накопичувач. Впливає на швидкість і об'єм сховища даних, тому обирайте моделі з SSD об'ємом мінімум 256-512 Гб.
Акумулятор. Підійдуть ноутбуки з акумулятором 30-70 Вт/год, щоб автономності на одному заряді вистачало на 5-10 годин, залежно від зайнятості.
Операційна система. Пристрої без ОС дешевші, хоча й підходять тільки тим користувачам, які здатні встановити її самі разом із правильними драйверами або готові заплатити за таку послугу. Попередньо встановлені Windows, Linux дають змогу без проблем одразу узятися до роботи.
Інтерфейси. Стандартно встановлюють 2xUSB, 1xUSB, HDMI, мініджек. Рекомендуємо звернути увагу на наявність USB-C, картридера.
Вага. Нехай ця характеристика не критична для бюджетних пристроїв, оскільки залежить від діагоналі дисплея, ємності акумулятора, потужності компонентів, але її варто враховувати. Для постійних пересувань підходять ультрабуки – легкі та компактні. Звичайні моделі важчі, зате набагато продуктивніші.
Придивіться до цінника. У принципі, якщо говорити про бюджетні ноутбуки, в одній ціновій категорії будуть плюс-мінус однакові характеристики. Є сенс детально порівнювати тільки ті моделі, які відрізняються вартістю хоча б у 5000-10000 грн. Наприклад, IdeaPad Slim 3 та Asus ExpertBook B1. А далі, виходячи з потреб і бюджету, вже зупинятися на комфортній.
Ось і все, сподіваємося, рейтинг і огляд про найкращі бюджетні ноутбуки допоміг визначитися з моделлю. Бажаємо приємних покупок в інтернет-магазині МТА!