Ми часто заряджаємо наші пристрої кілька разів на день.
Так, це не зовсім добре, адже перевантажує батарею. Проте є дещо гірше за зарядку щокілька годин, а саме – заряджання вночі. Прокинутись із повним акумулятором на телефоні, звісно, приємно, та чи безпечно це? Кілька хвилин твого часу – і ми розповімо, чому нічна зарядка так шкодить твоєму смартфону 👇
Передчасне зношення батареї
Перегрів – один з наслідків нічної зарядки.
Саме він пришвидшує старіння літій-іонних батарей. Коли смартфон заряджений на 100%, акумулятор продовжує споживати енергію, щоб втримувати максимальний заряд. Так відбувається перепад температури, адже до телефона надходить більше потужності, ніж потрібно.
Виробники постійно попереджають, що оптимальний діапазон заряду батареї – 20–80%. Якщо смартфон постійно перебуває на позначці 100%, акумулятору це точно не подобається).
Висновок: як зберегти акумулятор телефона
Найкраще заряджати телефон вдень, коли у будь-який момент ти матимеш змогу від’єднати його від розетки. Також не забувай: максимум – 80–85% заряду, мінімум – 15–20%.
Обов’язково увімкни “Оптимізовану зарядку”, яка захистить пристрій від навантаження. Слідкуй, щоб він перебував у відкритому просторі, не накритий подушкою чи ковдрою (особливо вночі). Це не так вже й складно, правда? Всього кілька дій – і твій смартфон у цілковитій безпеці ☺️
Обов’язково розкажи про це друзям: їм теж буде цікаво, а головне – корисно)