Майже всі сучасні смартфони оснащені літій-іонним акумулятором.
Фізика нам поки не потрібна, але важливо знати властивості цих батарей. Їм характерне “хімічне старіння”, тобто зниження продуктивності після тривалого використання. Цей процес – незворотній, але його можна сповільнити. Ми розповімо, як правильно це зробити та чому телефон не варто заряджати вночі 👇
Функції захисту сучасної техніки
Кажуть, що у смартфонів Apple швидко псується батарея. Що ж, техніка Android теж від цього не застрахована.
🔹 У моделях iPhone та Samsung вже давно існує функція “адаптивної зарядки”: після досягнення 80% акумулятора живлення надходить повільніше. Це запобігає перегріванню, яке погано впливає на роботу батареї.
До речі, боятись, що телефон може спалахнути через перезаряджання, не варто. Усі сучасні моделі добре захищені від такої небезпеки, тож перейматись не варто).
Чого варто уникати: наслідки неправильної зарядки
✔️ По-перше, подбай про якісний зарядний пристрій та кабель. Бракований провід може спричинити займання та пошкодження самого телефону, а цього нікому не треба.
✔️ По-друге, на зарядці телефон має залишатися кімнатної температури. Якщо він перегрівся (що вже недобре), вимкни зарядку та дай йому кілька хвилин охолонути.
❗ Наостанок, уникай заряджання вночі. Так-так, у смартфонів є спеціальні функції, про які ми говорили вище. Проте вони захищають акумулятор лише частково.
Висновок: безпека твого смартфона
Радимо заряджати телефон не більше ніж на 80%, а також розряджати не менше 20%.
Впевнені, ти чув це раніше. Воно справді допоможе зберегти продуктивність акумулятора.
🔹 Також, щоб смартфон протримався до вечора, вистачить всього від 30 хвилин до 2 години заряджання, залежно від моделі. Під’єднай телефон до кабеля, коли вчишся, прибираєш або вирішив подрімати в обід. Як тільки будеш вільний – смартфон буде вдосталь заряджений для перегляду соцмереж або відеодзвінка з другом. Головне – без шкоди для акумулятора 😊.
Більше цікавого:
✔️ Чому твій смартфон швидко розряджається: головна причина, яка шкодить акумулятору
✔️ Реальний огляд Apple Watch SE 2 покоління: всі плюси та мінуси “яблучного” смартгодинника
✔️ NotebookLM: управління документами й нотатками зі штучним інтелектом
✔️ Кожна покупка – твій супермегабонусний кешбек!